• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Remis piłkarskiej Polonii Bytom z ekstraklasowym Ruchem

Remis piłkarskiej Polonii Bytom z ekstraklasowym Ruchem

17 Stycznia 2024

W środę, 17 stycznia przy ulicy Piłkarskiej Polonia Bytom zmierzyła się z Ruchem Chorzów, który podobnie jak niebiesko-czerwoni przygotowuje się do nowej rundy. W sparingu bytomianie wypadli bardzo dobrze na tle utytułowanego rywala.

Bytomianie objęli prowadzenie w 11. minucie. Po szybkiej akcji Dawid Wolny wpakował piłkę do siatki. Niebiescy wyrównali w 33. minucie po trafieniu Daniela Szczepana. Obie drużyny stworzyły sporo sytuacji, ale bramki już nie padły. W pierwszym zimowym meczu sparingowym, który odbył się w sobotę, 13 stycznia Polonia pokonała LKS Goczałkowice-Zdrój 1:0.

Polonia w II lidze plasuje się na 15. pozycji. Ruch w ekstraklasie, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej jest na 17. miejscu.

Bytomianie rozgrywki ligowe zainaugurują w sobotę, 17 lutego. Wtedy na własnym obiekcie w ramach 20. kolejki podejmą Skrę Częstochowa. Mecz rozpocznie się o godz. 15.

Remis piłkarskiej Polonii Bytom z ekstraklasowym Ruchem (10) Remis piłkarskiej Polonii Bytom z ekstraklasowym Ruchem  (10)