• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Przegląd Twórczości Teatru Rozbark

Przegląd Twórczości Teatru Rozbark

24 Maja 2019

Przez dwa dni scena bytomskiego teatru Rozbark należała do dzieci i młodzieży. Wczoraj i dziś /23 i 24 maja/ odbył się coroczny Dzień Twórczości Teatru Rozbark. To święto wszystkich uczestników stałych zajęć, podczas którego mogli zaprezentować efekty swojej pracy.

To nie pierwsza edycja tej imprezy. Z uwagi na liczne zainteresowanie organizatorzy musieli podzielić ją na dwa dni. Na scenie podziwiać można było różne style tańca oraz zdolności aktorskie.

Całość rozpoczęła grupa 2-3 latków, którzy pod okiem Magdy Wilczek rozbudzają w sobie poczucie rytmu, słuchu a także wyobraźnie przestrzenną. Grupa Hip-hop (7-10 lat) zaprezentowała elementy techniczne tego stylu oraz „luźne flow”. Ich występ oprócz podstaw hip-hopu łączył w sobie również elementy New Age.

O choreografię w stylu Broadway podczas występu grupy zaawansowanej Jazz, zadbała Daria Dąbrowicz. Pierwszego dnia na scenie wystąpiła również Integra. To grupa taneczno-ruchowa, zainicjowana i prowadzona przez Beatę Grzelak-Szwedę oraz Ewelinę Dehn, działająca przy Teatrze Rozbark od 2014 roku. Jej celem jest przełamywanie barier tanecznych, dotyczących niepełnosprawności. Zaprezentowali etiudę pt. „Odnaleźć siebie”- jest to opowieść o poszukiwaniu siebie w otaczającym świecie.

Drugi dzień twórczości był nie mnie interesujący. Zaprezentowano taniec współczesny, wykonany pod okiem Pawła Szlingera, który choreografię do tego występu stworzył w myśl, że cały czas jesteśmy na etapie poszukiwań oraz doskonalenia tego, co zostało już osiągnięte. Na scenie nie zabrakło występów baletowych, którymi kieruje Ewa Czampiel-Matura oraz „tańca ulicznego”. Podopieczni Agnieszki Kubat-Raj zaprezentowali swoje umiejętności teatralno-aktorskie w przedstawieniu poruszającym problem przemocy. Gościnnie wystąpiła Grupa Agrafka z DPS Wędrowiec, która pod okiem Beaty Grzelak-Szwedy zaprezentowała etiudę taneczno-ruchową pt. „Przebudzenie”.

To jedna z wielu imprez jakie oferuje teatr Rozbark. Już niedługo odbędzie się festiwal Rozbark in Motion. To zupełnie nowy punkt na tanecznej mapie Polski. Podczas dziesięciu dni odbędą się prezentacje najciekawszych polskich i światowych teatrów tańca i ruchu. Będą również warsztaty taneczne i ruchowe. Oprócz tego przewidziane są wydarzenia towarzyszące. Po szczegóły zapraszamy na stronę teatru Rozbark.

IMG_2854.JPG IMG_2854.JPG
22

Przegląd Twórczości Teatru Rozbark 2019

do góry