Porażka Polonii ze Śląskiem Wrocław 1:3
17 Maja 2026Piłkarze Polonii Bytom przegrali w niedzielę 17 maja u siebie z zespołem Śląska Wrocław 1:3 w spotkaniu 33. kolejki Betclic I ligi. To oznacza, że na kolejkę przed końcem sezonu drużyna z Wrocławia zapewniła sobie awans do PKO Bank Polski Ekstraklasy. Dla Wrocławian to powrót na najwyższy szczebel rozgrywkowy po roku przerwy.

Po pierwszej połowie dzięki bramce w 36. minucie Tomasza Gajdy prowadziła Polonia Bytom. W drugiej połowie do bramki trafiali już tylko piłkarze z Dolnego Śląska. Po bramkach Przemysława Banaszaka w 53. minucie i 75. minucie /karny/ oraz Michała Rosiaka w 59. minucie, zespół Śląska Wrocław wygrał 3:1.
W tabeli Śląsk Wrocław jest wiceliderem. Po niedzielnej wygranej zespół z Dolnego Śląska awansował do PKO Bank Polski Ekstraklasy. Polonia Bytom zajmuje z 47. punktami 9. miejsce w tabeli Betclic I ligi.
Za tydzień w niedzielę 24 maja czeka nas ostatnia kolejka ligowa. Polonia Bytom zagra na wyjeździe z zespołem Stali Mielec.
Podobne wiadomości:
- Piłkarze wodni WTS Polonia Bytom z brązowymi medalami mistrzostw Polski 2026-06-03
- Bytomscy koszykarze awansowali na zaplecze ekstraklasy 2026-05-31
- O krok od awansu 2026-05-30
- Nasi na boisko. BS Polonia Bytom z dofinansowaniem 2026-05-28
- Koszykarzy Polonii Bytom czekają decydujące mecze o awans do pierwszej ligi 2026-05-21
- Koszykarze w finale play-off! 2026-05-16
- Komunikat BS Polonia Bytom w sprawie decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN 2026-05-13
- Piłkarze wodni WTS Polonia Bytom Mistrzami Polski U17 2026-05-11
- Bytomscy koszykarze w półfinale 2026-05-02
- Hokejowa reprezentacja Polski w Bytomiu pokonała silną Francję. Trener powołał bytomian na MŚ 2026-04-30