Polonia Bytom zainauguruje nowy sezon w III lidze
3 Sierpnia 2021Z rezerwami Miedzi Legnica zainaugurują w niedzielę, 8 sierpnia nowy sezon 2021/2022 w III lidze piłkarze Polonii Bytom. Pierwsze spotkanie Poloniści rozegrają na wyjeździe, zaś u siebie zobaczymy ich dopiero 14 sierpnia w meczu z Wartą Gorzów Wielkopolski. Warto dodać, że podopieczni Kamila Rakoczego mają za sobą kilka sparingów, a klub wzmocnili nowi zawodnicy.

W meczach sparingowych niebiesko-czerwoni radzili sobie bardzo dobrze. W pierwszym meczu pokonali Decor Bełk 5:0, zaś w kolejnych spotkaniach pokonali Szczakowiankę Jaworzno 6:2, zremisowali z Wieczystą Kraków 1:1 oraz Hutnikiem Kraków 1:1, a na zakończenie okresu przygotowawczego zwyciężyli 6:1 Górala Żywiec.
Warto dodać, że wśród nowych zawodników, jacy pojawili się w klubie lub podpisali nowe kontrakty są między innymi: Michał Płonka, Jakub Belica, Daniel Iwanek, Kordian Górka, Krzysztof Hałgas, Marek Krotofil, Konrad Andrzejczak oraz Mateusz Anklewicz i Łukasz Piontek.
Rywalami Polonii będą w nadchodzącym sezonie m.in. takie zespoły jak: rezerwy Górnika Zabrze i Zagłębia Lubin, Rekord Bielsko-Biała, Gwarek Tarnowskie Góry, Odra Wodzisław Śląski czy Lechia Zielona Góra.
Podobne wiadomości:
- Znamy harmonogram przygotowań piłkarskiej Polonii Bytom przed nowym sezonem 2026-06-11
- Piłkarze wodni WTS Polonia Bytom z brązowymi medalami mistrzostw Polski 2026-06-03
- Bytomscy koszykarze awansowali na zaplecze ekstraklasy 2026-05-31
- O krok od awansu 2026-05-30
- Nasi na boisko. BS Polonia Bytom z dofinansowaniem 2026-05-28
- Koszykarzy Polonii Bytom czekają decydujące mecze o awans do pierwszej ligi 2026-05-21
- Porażka Polonii ze Śląskiem Wrocław 1:3 2026-05-17
- Koszykarze w finale play-off! 2026-05-16
- Komunikat BS Polonia Bytom w sprawie decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN 2026-05-13
- Piłkarze wodni WTS Polonia Bytom Mistrzami Polski U17 2026-05-11