• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Parkowy Dzień Dziecka tuż tuż

Parkowy Dzień Dziecka tuż tuż

22 Maja 2023

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka. Jeśli szukacie pomysłów, jak spędzić ten dzień ze swoimi pociechami, z pewnością znajdziecie coś dla siebie w programie Parkowego Ekologicznego Dnia Dziecka. Zapraszamy 1 czerwca do Parku Miejskiego.

Konkursy i zabawy na wolnym powietrzu, warsztaty taneczne, konkurencje sportowe dla uczestników w różnym wieku oraz to, bez czego dzieciaki nie wyobrażają sobie świetnej zabawy, czyli malowanie buzi, dmuchane zamki i cukrowa wata.

Podczas Parkowego Dnia Dziecka najmłodsi wezmą udział m.in. w warsztatach ekologicznych, podczas których będą tworzyć biżuterię i ozdoby z recyklingu, zajęciach baletowych prowadzonych przez Anetę Pająk-Cwojdzińską i uczestników Studia Baletowego Opery Śląskiej, zajęciach hokejowych i piłkarskich oraz zabawach sprawnościowych.

Miasteczko zdrowia dla dzieci

W tegoroczne obchody Dnia Dziecka włączyły się Szpital Specjalistyczny nr 2 oraz Śląski Uniwersytet Medyczny, które przygotowały Miasteczko zdrowia dla dzieci. I tak na Polanie Piknikowej od 9.30 do 17.00 czekać będą stanowiska profilaktyki prozdrowotnej m.in.: konsultacje pediatryczne, dietetyczne, alergologiczne, a także zajęcia i zabawy.

Mobilny salon fryzjerski

Tego dnia w Parku Miejskim w godzinach od 14.00 do 18.00, pojawi mobilny salon fryzjerski, w którym długowłosi darczyńcy będą mogli podzielić się swoimi włosami w ramach charytatywnej akcji Podziel się dzieciństwem. Przekazane włosy trafią do tych najmłodszych, którzy własne utracili w wyniku różnych chorób.

Pokazy policyjne i strażackie

Nie zabraknie też prezentacji sprzętu policyjnego, strażackiego i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dla wszystkich otwarta będzie również mała strefa gastronomiczna.

Parkowemu Dniu Dziecka będą towarzyszyć warsztaty kodowania i programowania w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz doroczny festyn rodzinny Dzieci pomagają dzieciom organizowany przez GKS Czarni Bytom w siedzibie klubu przy ul. Łużyckiej 90.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Plakat dotyczący Parkowego Dnia Dziecka

Podobne wiadomości:

do góry