Operowy wieczór w Pałacu w Miechowicach
13 Czerwca 2026Zapraszamy na wyjątkowy koncert Towarzystwa Muzycznego Śląskich Kameralistów „Operowy wieczór”, który odbędzie się 19 czerwca o 18:00 przed Pałacem w Miechowicach.
_.png?1781359318639)
Piątkowy wieczór będzie okazją do wysłuchania niezwykłego koncertu plenerowego z wyjątkową mezzosopranistką, Magdaleną Kulig, której ciepła barwa głosu i sceniczna ekspresja pozwalają wydobyć pełnię dramatyzmu i subtelności operowego repertuaru.
W programie wieczoru znajdą się barokowe arie z oper Haendla i Glucka, fragmenty opery Mozarta "Wesele Figara", kompozycje Bizeta i Berlioza. Nie zabraknie też polskich akcentów.
Artystom towarzyszył będzie Kwintet Śląskich Kameralistów, a całość poprowadzi Dariusz Zboch, prymariusz zespołu i autor wszystkich aranżacji koncertu. Obowiązują rezerwacje przez formularz na stronie palacwmiechowicach.pl
Wydarzenie jest częścią cyklu koncertowego „MUSICA DA PIACERE”, dofinansowanego ze środków Gminy Bytom.