Strona główna/Aktualności/Ograniczenia w funkcjonowaniu Urzędu Stanu Cywilnego

Ograniczenia w funkcjonowaniu Urzędu Stanu Cywilnego

15 Lutego 2021

W związku z przypadkami zakażeń koronawirusem wśród pracowników Urzędu Stanu Cywilnego oraz kwarantanną części personelu, nastąpiły zmiany organizacji pracy urzędu i czasowe ograniczenie zakresu funkcjonowania.

- U siedmiu pracowników USC potwierdzono wynik dodatni testu na obecność koronawirusa, a część przebywa na kwarantannie, dlatego do 24 lutego włącznie zmuszeni jesteśmy zmienić organizację naszej pracy. Może się to wiązać z niedogodnościami dla klientów i koniecznością telefonicznego umawiania wizyt. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy - mówi kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Waldemar Świerczek.

Rejestracja zgonów bez rezerwacji

 Obsługa w zakresie rejestracji zgonów w Urzędzie Stanu Cywilnego  przy ul. Olejniczaka 22, odbywa się bez ograniczeń.

Rejestracje urodzeń i śluby? Prosimy o odłożenie na później

Urzędnicy Urzędu Stanu Cywilnego proszą, aby w miarę możliwości odłożyć na przyszły tydzień sprawy związane z rejestracją narodzin dziecka lub sprawy związane z uznaniem ojcostwa. Podobnie sprawy związane z zawarciem związku małżeńskiego będą realizowane w późniejszym terminie. - Działamy w ograniczonym składzie, dlatego prosimy o wyrozumiałość. Oczywiście nie będziemy odkładać na później żadnej sprawy, która wymaga terminowego załatwienia - tłumaczy Waldemar Świerczek.

W innych sprawach USC prosi o wcześniejszy kontakt:

USC w reżimie sanitarnym

 W tym tygodniu wejście do gmachu Urzędu Stanu Cywilnego będzie niemożliwe ze względu na kwarantannę. Osoby, które w ubiegłym tygodniu załatwiały tam swoje sprawy, prosimy o samoobserwację.  

 

Podobne wiadomości:

do góry
Seniorze, ukończyłeś 70 lat? Możesz zarejestrować się na szczepienie przeciwko koronawirusowi