Od 7 lutego zmiana taryfy dla ciepła dostarczanego odbiorcom ze Stroszka, os. Ziętka i Radzionkowa
30 Stycznia 2025Od 7 lutego 2025 roku Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. wprowadza zmianę taryfy dla ciepła dostarczanego odbiorcom ze Stroszka, osiedla Ziętka i Radzionkowa, a więc taryfy w grupach B.
Nowa taryfa została zatwierdzona decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki z dnia 22 stycznia 2025 roku i będzie obowiązywać w rozliczeniach z odbiorcami od 7 lutego.
Zmiana taryfy dla ciepła wynika z 11% wzrostu kosztów zakupu uprawnień do emisji dwutlenku węgla w stosunku do ostatnio zatwierdzonej taryfy, co skutkuje wzrostem taryfy w grupach B o 2,57%. Wzrost cen dotyczył będzie Odbiorców (zasilanych z Ciepłowni Radzionków) z rejonu Stroszka, os. Ziętka oraz Radzionkowa.
Wzrost ww. kosztów stanowi nieprzewidzianą i istotną zmianę warunków prowadzenia działalności gospodarczej, na którą PEC Sp. z o.o. nie ma wpływu.
Więcej na stronie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.
Podobne wiadomości:
- Lekarz z Bytomia na międzynarodowych kongresach 2026-06-11
- Zobacz jak zmienia się Elektrociepłownia Szombierki. Arche organizuje Dzień Otwarty 2026-06-01
- Planowane prace modernizacyjne na bytomskim systemie ciepłowniczym 2026-06-01
- Nowy zakład za 110 mln zł w bytomskiej strefie KSSE. Będą tam produkować opakowania 2026-05-29
- Ponad 67,2 mln zł dla centrum biznesu na terenach po byłej kopalni 2026-05-08
- W EC Szombierki praca wre 2026-05-04
- Zielony Czek dla Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bytomiu za proekologiczną inwestycję 2026-04-23
- Depeszowa noc w Bytomiu 2026-04-12
- Ponad 14 mln zł z KPO na modernizację ZOL w Bytomiu. Trwają zaawansowane prace 2026-04-10
- 3 mln zł dla bytomskiego szpitala 2026-02-12