• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Od 1 lutego zmiana taryfy dla ciepła dostarczanego przez (..)

Od 1 lutego zmiana taryfy dla ciepła dostarczanego przez PEC Sp. z o.o. do mieszkańców Stroszka i os. Ziętka

24 Stycznia 2023

Od 1 lutego 2023 roku Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. wprowadza zmianę taryfy dla ciepła dostarczanego do klientów grup taryfowych B1, B2, B3, czyli mieszkańców Stroszka, os. Ziętka i Radzionkowa.

Zmiana taryfy została zatwierdzona decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki z 16 stycznia 2023 roku po zbadaniu przedłożonego wniosku taryfowego i związana jest ze wzrostem o 16% kosztów zakupu uprawnień do emisji dwutlenku węgla w stosunku do obowiązującej taryfy. PEC Sp. z o.o. nie ma wpływu na wzrost cen uprawnień do emisji dwutlenku węgla.

Zgodnie ze zmienioną taryfą, od 1 lutego opłaty za ciepło wytwarzane w ciepłowni w Radzionkowie i dostarczane przez PEC Sp. z o.o. do mieszkańców Stroszka, os. Ziętka i Radzionkowa zmienią się średnio o około 4,24% (w tym wytwarzanie ciepła o 4,67% oraz przesyłanie ciepła o 0,67%).

Dla uprawnionych odbiorców należących do grup taryfowych: B1, B2 i B3 do 30 kwietnia 2023 roku nadal stosowane będą ceny wytworzenia ciepła z rekompensatą. Aktualne ceny wytwarzania ciepła z rekompensatą dostępne są na stronie www.pec.bytom.pl

Podobne wiadomości:

do góry