Strona główna/Aktualności/Obowiązujące obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia

Obowiązujące obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia

7 Kwietnia 2021

Uwaga! Obostrzenia, które zostały wprowadzone od 27 marca, zostały przedłużone do 18 kwietnia. Wciąż zamknięte będą przedszkola oraz utrzymane limity osób w sklepach i kościołach.

Obowiązujące zasady bezpieczeństwa do 18 kwietnia

Handel

Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2000 m2 pozostaną zamknięte. Centra i galerie handlowe - tak jak obecnie - pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób:   1 osoba na 15 m2 - w sklepach do 100 m2, 1 osoba na 20 m2  - w sklepach powyżej 100 m2.

Kult religijny

W miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób - na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne

Pozostają zamknięte.

Żłobki i przedszkola

Nadal są nieczynne. Wyjątkiem jest sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

Sport

Działalność obiektów sportowych jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.

Edukacja

Uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

Hotele

Obiekty noclegowe pozostają zamknięte (z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy).

Kultura

Wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

Podobne wiadomości:

do góry