• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/O segregacji śmieci od a do z

O segregacji śmieci od a do z

2 Października 2021

O tym, że śmieciarka to nie byle jaka maszyna, a z pozoru niepotrzebne nam już rzeczy mogą przy odrobinie naszej chęci i kreatywności nadal nam służyć, przekonali się uczestnicy Ekopikniku - akcji zorganizowanej dziś /2 października/ przez Urząd Miejski w Bytomiu wraz z firmą FCC i Światem Przygód.

Podczas pikniku uczestnicy dowiedzieli się czym jest recycling i co dzieje się z odpadami, po tym jak trafią do pojemników na śmieci. Na dzieci i młodzież czekały specjalne stanowiska, na których chętni mogli spróbować swoich sił w ekoquizach oraz samodzielnie stworzyć biżuterię czy ozdobić płócienne torby na zakupy.

Ekowarsztaty w Parku Miejskim

- Angażując się w tego rodzaju przedsięwzięcia, przyświeca nam jeden cel: zachęcić młodych do życia w zgodzie z naturą, bo czym skorupka za młodu nasiąknie (…). Temu służy edukacja ekologiczna, by w przyszłości, już jako dorośli ludzie wybierali świadomie swój styl życia z myślą o przyrodzie - mówił Przemysław Juroszek, naczelnik Wydziału Komunalnego UM.

Dużym zainteresowaniem podczas dzisiejszego pikniki w parku Miejskim cieszył się też pokaz działania nowoczesnej śmieciarki przygotowany przez współpracującą z naszym miastem firmę FCC oraz pokaz kulinarny Piotrka Sobczaka - uczestnika 6. edycji MasterChef Junior, który pokazał jak idee zero waste wykorzystywać w kuchni.

Piotrek Sobczak odsłaniał tajniki kuchni zero waste

Nie zabrakło też różnego rodzaju ciekawostek ekologicznych, które FCC prezentowało na specjalnych tablicach edukacyjnych.

Nie wyrzucaj - wykorzystaj

Podczas pikniku nagrodzono też laureatów konkursu plastycznego Nie wyrzucaj - wykorzystaj. Sposób na kreatywne wykorzystanie odpadów wytwarzanych w gospodarstwie domowym.

Zadaniem uczestników było przygotowanie prac plastycznych, w których przedstawili swój pomysł na ponowne wykorzystanie odpadów wytwarzanych w gospodarstwie domowym.

W kategorii przedszkolaki nagrodzono: Agatę Tomicką z Przedszkola Miejskiego nr 18, Kalinę Krzych z Przedszkola Miejskiego Integracyjnego nr 8 oraz Przemysława Krakowiana z PM nr 8.

W kategorii uczniów klas I-IV  jury nagrodziło Ninę Pogorzałek ze Szkoły Podstawowej nr 44, Łucję Hartman ze Szkoły Podstawowej nr 26 i Franciszka Korzeniowskiego ze Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego.

W kategorii klas V-VIII wygrały Lena Wilaszek ze Szkoły Podstawowej nr 38, Emilia Wilk ze Szkoły Podstawowej nr 54 i Sebastian Małek ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Prace konkursowe

 

Podobne wiadomości:

do góry