• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Nowe lampy ledowe w tunelach Obwodnicy Północnej

Nowe lampy ledowe w tunelach Obwodnicy Północnej

4 Grudnia 2019
Dzięki oszczędnościom uzyskanym z modernizacji oświetlenia ulicznego w Bytomiu, Miejski Zarząd Dróg i Mostów wymienił dodatkowe oprawy oświetleniowe - 50 lamp znajdujących się w tunelach Obwodnicy Północnej - 24 oprawy w tunelu pod ulicą Miechowicką oraz 26 opraw w tunelu pod ul. Celną.

Wymiana opraw na LED-owe w tunelach była szczególne ważna, ponieważ oświetlenie działa tam całą dobę. To generowało wysokie koszty utrzymania tych punktów świetlnych, a dzięki nowej inwestycji miasto uzyska oszczędności w związku z niższymi kosztami za energię elektryczną. Warto dodać, że na odcinku pomiędzy tunelami wymienione zostały także 42 oprawy w latarniach ulicznych. Cały koszt inwestycji wyniósł około 150 tys. zł.

Łącznie na modernizację oświetlenia ulicznego Bytomia w 2019 roku gmina wydała 2,9 mln zł – wymianą zostało objętych 2504 punkty świetlne. W podstawowym zakresie - objętym dofinansowaniem ze środków europejskich - wymienionych zostało 2230 opraw. Z kolei dzięki oszczędnościom uzyskanym z nowych lamp udało się wymienić dodatkowo 274 oprawy.
do góry