Nowa pracownia krawiecka w Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących
20 Października 2021
W bytomskiej placówce edukacyjnej powstała nowa pracownia do nauki zawodu technik przemysłu mody. Uczniowie w doskonałych warunkach będą projektować i wytwarzać ubrania.
Nowoczesne urządzenia
Nowe maszyny do szycia, hafciarka, 10 stębnówek, 3 overlocki (każdy do innych zabiegów), 2 zestawy prasowalnicze z odsysaniem pary, guzikarka, dziurkarka, renderka, podszywarka, podklejarka płytowa i podklejarka taśmowa. To sprzęt, który znalazł się w nowej pracowni. Dodatkowo przeprowadzono w niej wymianę instalacji elektrycznej. Instalacja elektryczna została także wymieniona w sąsiedniej sali, w której są prowadzone zajęcia teoretyczne. Inwestycja została sfinansowana ze środków gminy Bytom oraz projektu „Lepsze umiejętności - większe szanse na rynku pracy. Poprawa infrastruktury kształcenia zawodowego w Bytomiu”. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 470 tys. zł, z czego 402 tys. zł to dofinansowanie z UE, 52 tys. zł z budżetu państwa, zaś 17 tys. zł to wkład własny gminy.

Bytomianki potrafią szyć
- Z nowej pracowni będą korzystać między innymi uczniowie, który uczą się na kierunku technik przemysłu mody. Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych cieszy się dużą popularnością a nasi uczniowie są w tym dobrzy, bo co roku wygrywają olimpiady, konkursy w kroju, szyciu. Natomiast opiekun kierunku Katarzyna Kęsik otrzymała nagrodę śląskiego kuratora oświaty za szczególne osiągnięcie edukacyjne - mówi Dagmara Jarosz-Lewandowska, dyrektor Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu.

Nowy kierunek
- Dzięki nowoczesnej pracowni nasi uczniowie będą mieli jeszcze lepsze warunki do poprawy swoich umiejętności. Liczymy też, że zmiany przyczynią się do rozwoju nowego kierunku technik-stylista. W roku szkolnym 2021/22 zainteresowanie tym kierunkiem było małe, ale w przyszłym roku powinno się to zmienić - dodaje dyrektor.
Nowa pracownia krawiecka w Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących
Podobne wiadomości:
- Mali Eko-Bohaterowie zakończyli kolejny rok ekologicznej edukacji 2026-06-06
- Panattoni rusza z wielką inwestycją w Bytomiu. 100 tys. mkw. dla Latex Opony 2026-06-02
- Nowe dystrybutory wody w szkołach i debiut Rurka. Bytomskie Wodociągi stawiają na zdrowe nawyki 2026-05-29
- Jubileusz 45-lecia Szkoły Podstawowej nr 54 2026-05-23
- Szkoła z Miechowic powalczy o nagrodę 2026-05-19
- Skwer przy ulicy Tuwima zmienił się nie do poznania 2026-04-17
- Rozpoczęło się pozimowe łatanie dziur w drogach 2026-04-10
- Kolejne przedszkola przejdą gruntowną termomodernizację 2026-03-02
- Budynek Przedszkola Miejskiego nr 24 przejdzie kompleksową modernizację 2026-02-04
- 167,5 mln zł od rządu na remonty bytomskich kamienic 2026-01-27