Strona główna/Aktualności/Nasi na boisko. BS Polonia Bytom z dofinansowaniem

Nasi na boisko. BS Polonia Bytom z dofinansowaniem

28 Maja 2026

Rozstrzygnięta została pierwsza edycja programu "Nasi na boisko". W ramach programu dofinansowanie otrzyma Bytomski Sport Polonia Bytom. Kwota dofinansowania to ponad 64 tys. zł. 

Wsparcie otrzymało 109 podmiotów w tym 41 reprezentujących rozgrywki kobiece i 68 - męskie. Program Nasi na Boisko przeznaczony jest dla drużyn występujących w Centralnych Ligach Juniorów oraz akademii uczestniczących w programach „Młodzieżowiec 2.0” i „PRO Wychowanka”. Program powstał w związku ze zmianą podejścia i położeniem nacisku na rozwój młodych polskich piłkarzy i młodych polskich piłkarek w klubach i akademiach. Jego celem jest poprawa jakości szkolenia poprzez premiowanie występów młodzieżowców, w szczególności wychowanków, w rozgrywkach seniorów.

Dzięki udziałowi w programie wsparcie otrzymają te kluby i akademie, które stawiają na młodych polskich zawodników. W jego pierwszej edycji dofinansowanie otrzymało 109 podmiotów reprezentujących 156 drużyn (98 męskich i 58 kobiecych) i 47 akademii (32 męskie i 15 kobiecych). Tym samym wsparciem zostało objętych ponad 11 tys. zawodniczek i zawodników oraz 988 trenerów. Drużyny kobiece otrzymały łączne dofinansowanie w wysokości ponad 8,5 mln zł, a drużyny męskie – blisko 14,5 mln zł.

Więcej: https://www.gov.pl/web/sport/rozstrzygniecie-naboru-wnioskow-na-realizacje-w-2026-r-programu-nasi-na-boisko---sciezka-rozwoju-mlodych-pilkarek-i-pilkarzy

Podobne wiadomości:

do góry