Mistrzynie Polski BS Polonia Bytom rozpoczynają sezon w Ogólnopolski Dzień Hokeja
4 Września 2025Już 6–7 września w całym kraju odbędzie się druga edycja Ogólnopolskiego Dnia Hokeja – wyjątkowego święta miłośników hokeja na lodzie, organizowanego przez Śląski Związek Hokeja na Lodzie. Partnerem wydarzenia jest Polski Związek Hokeja na Lodzie, a współorganizatorami – liczne kluby młodzieżowe i lokalne ośrodki sportowe. Zwieńczeniem obchodów będzie pierwszy mecz Polonii Bytom w nowym sezonie TAURON Ligi Hokeja Kobiet. W niedzielę 7 września rywalem będzie UKHK Unia Oświęcim. Początek spotkania o 16:00.
Podobnie jak przed rokiem, Ogólnopolski Dzień Hokeja ma na celu nie tylko promocję tej dynamicznej dyscypliny sportu, ale także integrację środowiska hokejowego w całej Polsce. To okazja, aby przekonać się, że hokej to sport dla każdego – niezależnie od wieku czy umiejętności. Na uczestników czekają pokazy, treningi otwarte, olimpiada przedszkolaków, turnieje hokeja, unihokeja czy street hokeja, konkursy z nagrodami oraz specjalne punkty informacyjne, w których będzie można dowiedzieć się, jak rozpocząć przygodę z hokejem.

Bytom w centrum wydarzeń
7 września w godzinach 13:00-16:00 na rolkowisku przy Lodowisku w Bytomiu będzie czekać mnóstwo atrakcji przygotowanych przez trenerów Akademii Hokejowej Polonii Bytom. Zwieńczeniem obchodów będzie emocjonujący mecz hokeistek – Polonia Bytom zmierzy się z UKHK Unią Oświęcim, rozpoczynając zmagania w ramach sezonu 2025/2026 Tauron Ligi Hokeja Kobiet. Początek spotkania o 16:00. Wstęp na mecz bezpłatny. Polonia, która ma na koncie 14 tytułów mistrzowskich, jest w tym sezonie faworytem do kolejnego złota.

Atrakcje dla każdego Ogólnopolski Dzień Hokeja to szansa na sportową zabawę i pierwsze kroki na lodzie, możliwość spotkania doświadczonych trenerów oraz poznania środowiska hokejowego. To również okazja do nawiązania nowych przyjaźni poprzez sport i wspólnej zabawy całych rodzin – od treningów po konkursy i gry edukacyjne. To coś więcej niż wydarzenie sportowe – to prawdziwe święto społeczności, która rośnie z roku na rok. Dzięki wsparciu klubów, miast i partnerów hokej staje się coraz bardziej dostępny i widoczny w Polsce.
Cała Polska na lodzie
W tym roku wydarzenie odbędzie się w jeszcze większej liczbie miast niż poprzednio. Do akcji włączają się m.in.: Katowice, Jastrzębie Zdrój, Tychy, Bytom, Sosnowiec, Cieszyn, Oświęcim, Kraków, Nowy Targ, Krynica, Dębica, Łódź, Toruń, Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Malbork, Nowy Sącz, Wrocław, Zgierz, Opole, Warszawa, Poznań, Szczecin, Lublin, Kalisz, Mikołów i Siedlce. Tak szeroka lista ośrodków pokazuje, że hokej rozwija się dynamicznie i zyskuje nowych fanów w całym kraju.
Podobne wiadomości:
- Znamy harmonogram przygotowań piłkarskiej Polonii Bytom przed nowym sezonem 2026-06-11
- Piłkarze wodni WTS Polonia Bytom z brązowymi medalami mistrzostw Polski 2026-06-03
- Bytomscy koszykarze awansowali na zaplecze ekstraklasy 2026-05-31
- O krok od awansu 2026-05-30
- Nasi na boisko. BS Polonia Bytom z dofinansowaniem 2026-05-28
- Koszykarzy Polonii Bytom czekają decydujące mecze o awans do pierwszej ligi 2026-05-21
- Porażka Polonii ze Śląskiem Wrocław 1:3 2026-05-17
- Koszykarze w finale play-off! 2026-05-16
- Komunikat BS Polonia Bytom w sprawie decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN 2026-05-13
- Piłkarze wodni WTS Polonia Bytom Mistrzami Polski U17 2026-05-11