• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Miasto pozyskało prawie 2 mln zł na przebudowę ul. (..)

Miasto pozyskało prawie 2 mln zł na przebudowę ul. Nawrota i Smolenia

23 Kwietnia 2021

Bytom pozyskał kolejne środki na przebudowę dróg. Tym razem pozyskaliśmy 1,75 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę dwóch ważnych dróg w Śródmieściu - ulic Nawrota i Smolenia.

Miasto pozyskało prawie 2 mln zł na przebudowę ul. Nawrota i Smolenia

Miasto pozyskało kolejne zewnętrzne środki na modernizację dróg

- Planując inwestycje drogowe w mieście staramy się zawsze o środki zewnętrzne na ich realizację. Pozyskanie kolejnych pieniędzy, tym razem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to dowód, nie tylko na to, że nasze wnioski były dobrze przygotowane, ale wytypowane do dofinansowania inwestycje drogowe są konieczne do realizacji, aby poprawić ich stan techniczny i bezpieczeństwo - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Miasto pozyskało prawie 2 mln zł na przebudowę ul. Nawrota i Smolenia

Pozyskane dofinansowanie umożliwi przebudowę ulicy Nawrota i Smolenia - remont jezdni, chodników, zagospodarowanie zieleńców oraz uporządkowanie miejsc postojowych, a także poprawę bezpieczeństwa. Warto podkreślić, że ulice Nawrota i Smolenia to jedne z głównych dróg w Śródmieściu, łączące ul. Woźniaka - Drzymały - Kraszewskiego - Powstańców Warszawskich - Piekarską - Chrobrego - Żołnierza Polskiego z ul. Korfantego. Łączna szacunkowa wartość tych inwestycji to prawie 3,5 mln zł, z czego 1,75 mln zł to pozyskane właśnie dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Ich realizacja przewidziana jest na lata 2021 - 2022.

Miasto pozyskało prawie 2 mln zł na przebudowę ul. Nawrota i Smolenia (7) Miasto pozyskało prawie 2 mln zł na przebudowę ul. Nawrota i Smolenia (7)
7

Miasto pozyskało prawie 2 mln zł na przebudowę ul. Nawrota i Smolenia

Miasto pozyskało prawie 2 mln zł na przebudowę ul. Nawrota i Smolenia

Kilkanaście milionów już trafiło do Bytomia

Przypomnijmy, że z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w grudniu 2020 roku pozyskaliśmy 15 mln na przebudowę ulicy Frycza-Modrzewskiego od ul. Włodarskiego do granicy z Rudą Śląska, przebudowę ul. Nickla w Miechowicach, zaś w marcu na przebudowę ul. Węglowej /1,85 mln zł/ oraz modernizację i dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych ciągu komunikacyjnego Śródmieście-Rozbark przy ul. Chorzowskiej znajdującego się obok powstającego Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych.

Celem Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) jest nie tylko wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego, ale również powstawanie nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, a tym samym przyczyniające się do poprawy poziomu życia mieszkańców oraz wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podobne wiadomości:

do góry