Medal dla Bytomskiej Izby Przemysłowo - Handlowej
8 Marca 2021W zeszłym roku minęło ćwierć wieku odkąd Bytomska Izba Przemysłowo-Handlowa rozpoczęła swą działalność na rzecz wspierania rozwoju przedsiębiorczości w naszym mieście. Zaangażowanie organizacji w tworzeniu gospodarczego krajobrazu Bytomia, docenili prezydent Mariusz Wołosz oraz przewodniczący Rady Miejskiej i jednocześnie Kapituły Medalu Miasta Bytomia Mariusz Janas, którzy uhonorowali izbę Medalem Miasta Bytomia w dziedzinie gospodarczej. Uroczyste wręczenie wyróżnienia odbyło się dziś /8 marca/ w SqArt Gallery.
- Bytomska Izba Przemysłowo-Handlowa to ważny ośrodek współpracy bytomskich przedsiębiorców, na którego wsparcie mogą oni zawsze liczyć. Zwłaszcza teraz, w tak trudnych dla biznesu czasach jej działalność jest nieoceniona. Wyzwania, przed którymi stanęła izba wraz wybuchem epidemii nie były i nie są łatwe. Niech ta nagroda będzie motywacją do dalszej owocnej pracy i realizacji ważnych projektów na rzecz wspierania bytomskiej gospodarki - mówił prezydent Mariusz Wołosz.
- Cieszę się, że starania o dobry klimat dla gospodarki zostały docenione. To dla izby ważna nagroda. Siła Bytomskiej Izby Przemysłowo - Handlowej to siła naszych członków, wśród których są zarówno duże firmy, jak i podmioty jednoosobowe. Fakt, że nawet w tak trudnym czasie związanym z epidemią, dołączają do nas nowe przedsiębiorstwa, jest dla nas znakiem, że cieszymy się zaufaniem - mówi Krzysztof Gajos, prezes Bytomskiej Izby Przemysłowo - Handlowej.
Tego dnia wręczono też certyfikaty nowym członkom Bytomskiej Izby Przemysłowo - Handlowej. Odebrali je:
- Grzegorz Elsner (GREGNAT- firma transportowa),
- Tomasz Dzieża (broker ubezpieczeniowy),
- Dawid Garbacki (Termo Garbacki - firma budowlana)
- Anna Stajno (Tika Studio - Przedszkole niepubliczne oraz żłobek niepubliczny).
Wręczono także honorowe odznaki członkom izby. Złotą Honorową Odznaką wyróżniono Romana Badurę, który od lat łączy swój rowerowy biznes z pasją. Z kolei srebrną odznakę otrzymał Olgierd Lizoń, który na terenie dawnej fabryki garniturów stworzył miejsce, które połączyło biznes i kulturę.

Medal Miasta Bytomia dla Bytomskiej Izby Przemysłowo - Gospodarczej
Medal Miasta Bytomia dla Bytomskiej Izby Przemysłowo - Gospodarczej
Początki organizacji
W 1995 roku z inicjatywy Wiesława Wiśniewskiego, Ewy Blaut oraz Jerzego Chojnackiego powstało Stowarzyszenie Inwestorów Krajowych i Zagranicznych, które zostało przekształcone w Bytomską Izbę Przemysłowo - Handlową. Na przestrzeni 25 lat działalności izby w jej zarządzie aktywnie działało szereg bytomskich przedsiębiorców. Obecnie skupia blisko 70 podmiotów gospodarczych, promując ich działalność i reprezentując interesy firm przed administracją państwową i lokalną.
Od czasu utworzenia Bytomska Izba Przemysłowo-Handlowa realizuje strategie służące budowie silnego samorządu gospodarczego oraz udzielaniu wszechstronnej pomocy firmom członkowskim w rozwoju ich działalności. Izba jest organizacją samorządu gospodarczego utworzoną przez przedsiębiorców w celu rozwijania współpracy między firmami, wymiany doświadczeń zawodowych i kojarzenia partnerów handlowych oraz tworzenia warunków korzystnych dla prowadzenia biznesu.
Doświadczenie i kompetencje
Izba skutecznie stymuluje proces podnoszenia wiedzy i kompetencji bytomskich przedsiębiorców poprzez organizowanie kursów, konferencji, seminariów, szkoleń, których tematyka nawiązuje do najbardziej aktualnych problemów dotyczących środowiska gospodarczego. Wśród wydarzeń o charakterze edukacyjnym na uwagę zasługuje coroczne Seminarium Gospodarcze MŚP Miasta Bytomia poświęcone analizie ekonomicznej firm, omówieniu ważnych spraw dotyczących gospodarki i przedsiębiorczości lokalnych firm, dostarczenia nowych instrumentów i narzędzi do rozwoju firm i innych ważnych przedsięwzięć.
Społeczna odpowiedzialność biznesu
Aktywność Bytomskiej Izby Przemysłowo-Handlowej to nie tylko realizacja przedsięwzięć biznesowych, ale również szereg inicjatyw z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu i budowania strategii uwzględniającej interesy społeczne. Jednym z ważniejszych przykładów takich działań jest cykliczna organizacja Pikniku Biznesu i Sportu. Jest to wpisana już od 8 lat w działalność BPIH impreza gromadząca przedsiębiorców różnych branż gospodarczych oraz prezesów, trenerów i zawodników lokalnych klubów sportowych, na której to zostają wyróżnione i uhonorowane Złotą i Srebrną odznaką BIPH osoby szczególnie zasłużone na rzecz rozwoju miasta i sportu.
Podobne wiadomości:
- Zgłoś kandydata do Muzy oraz Medalu Miasta Bytomia 2024-09-16
- Zgłoś kandydata do Muzy oraz Medalu Miasta Bytomia 2024-09-02
- Zgłoś kandydata do Muzy oraz Medalu Miasta Bytomia 2023-09-20
- Zgłoś kandydata do Muzy oraz Medalu Miasta Bytomia 2023-09-05
- Ogłoszenie Wydziału Kultury i Sportu 2023-09-05
- Zmarła malarka Irena Zawadzka, laureatka Medalu Miasta Bytomia 2023-07-10
- Zgłoś kandydata do Muzy oraz Medalu Miasta Bytomia 2022-09-05
- Ogłoszenie Wydziału Kultury i Sportu 2022-09-05
- Medal Miasta Bytomia dla Jerzego Jaroszewicza 2021-02-04