Łowili ryby całą dobę
24 Maja 2026Kolejny raz fani łowienia ryb spotkali się w Łagiewnikach, aby rywalizować ze sobą o tytuł najlepszych wędkarzy. Podczas XV Drużynowego 24-godzinnego Maratonu Spławikowego na stawie Amendy do rywalizacji stanęło 13 drużyn.
Impreza rozpoczęła się w piątek wieczorem, a wędkarze łowili ryby przez 24 godziny. Łącznie złowili ich prawie 950 kilogramów. Największą rybę podczas zawodów złowił zespół Leszcze. Z wody wyciągnęli ważącego prawie 7 kg jesiotra.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna Bluzy –Bro, łowiąc ponad 150 kg ryb. Na drugim miejscu z wynikiem 12,260 znalazła się drużyna Zestaw Wędkarski PL. Trzecie miejsce na podium zajął team Leszcze (117,391 kg). Imprezę honorowym patronatem objął prezydent Mariusz Wołosz.
Podobne wiadomości:
- Zawody wędkarskie na stawie "ŁAN" 2026-05-31
- Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka 2025-06-02
- Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka 2024-06-03