Kowalonek w Ostoi Pokoju
20 Sierpnia 2021Cykl koncertów organizowanych przez Parafię Ewangelicko-Augsburską w Bytomiu-Miechowicach trwa. W Ostoi Pokoju wystąpił dzisiaj Michał Kowalonek. Goście spędzili piątkowy wieczór w klimacie akustycznym.
Michał Kowalonek, od 2012 roku do niedawna wokalista grupy Myslovitz, a obecnie lider poznańskiego Snowmana oraz dziecięcej formacji Lumikulu. Podczas dzisiejszego koncertu zaprezentował autorskie, niebanalne i nietypowe piosenki w ramach solowej trasy, w którą właśnie wyruszył. Cel tej trasy to występy na małych, kameralnych scenach. W repertuarze znalazły się również piosenki zespołów, w których się udzielał oraz z którymi współpracuje obecnie.
Na scenie w Miechowicach wystąpi jeszcze jeden artysta - Tomasz Żółtko. To niewątpliwie jedna z najbardziej barwnych i niekonwencjonalnych postaci współczesnej piosenki autorskiej. Muzyk, kompozytor, poeta, teolog i publicysta, a także wędrowny grajek. Jego teksty zmuszają do refleksji, krytycznego spojrzenia na siebie i otaczającą nas rzeczywistość. Do tej pory wydał trzynaście płyt, a jego najnowszy album „Klarowanie wina” ukaże się w najbliższych miesiącach.
Jego koncert zaplanowany jest na 10 września 2021 roku, na godzinę 18:00.
Podobne wiadomości:
- Historia, militaria i ciekawostki. Odwiedź podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach 2025-04-24
- Wielkie strzelanie w meczu Szombierek! Aż osiem goli 2025-04-19
- Wiosenny Koncert „Baletówki” w Beceku 2025-03-22
- Trwa przebudowa ul. Nickla. Pierwsze odcinki drogi są już prawie gotowe 2025-03-20
- Koncert na czerwonym dywanie 2025-03-20
- Alstromerie w Beceku 2025-03-08
- Vołosi zagrali w "Muzycznej" 2025-03-08
- Karnawałowo w „Muzycznej” 2025-02-16
- W niedzielę, 26 stycznia obchody 80. rocznicy Tragedii Górnośląskiej w Bytomiu-Miechowicach 2025-01-24
- Jubileuszowy koncert w Szkole Muzycznej 2025-01-22