Strona główna/Aktualności/Koszykarze w finale play-off!

Koszykarze w finale play-off!

16 Maja 2026

Podopieczni Mariusza Bacika odnieśli trzecie, decydujące zwycięstwo w rywalizacji z zespołem RJ House Legion Legionowo. W sobotę 16 maja na wyjeździe koszykarze BS Polonia Bytom pokonali rywali 74:59, dzięki czemu przypieczętowali awans do finału play-off, którego zwycięzca zagra na zapleczu ekstraklasy. Teraz nasz zespół czeka na finałowego przeciwnika. Będzie nim GMS Polaris KKS Tarnowskie Góry lub PGE GiEK Turów Zgorzelec.

Podopieczni Mariusza Bacika odnieśli trzecie, decydujące zwycięstwo w rywalizacji z zespołem RJ House Legion Legionowo

Mecz w Legionowie początkowo układał się dla gospodarzy, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili 22:16. Pozostałe części spotkania rozstrzygnęli na swoją korzyść Bytomianie, którzy pewnie zwyciężyli 74:59. W rywalizacji do trzech zwycięstw zespół Mariusza Bacika wygrał 3-0!

Najwięcej punktów dla Polonii Bytom zdobyli: Krzysztof Wąsowicz (18), Wojciech Leszczyński (16) oraz Michał Medes (12) i Wojciech Zub (11).

Podobne wiadomości:

do góry