Koszykarze w finale play-off!
16 Maja 2026Podopieczni Mariusza Bacika odnieśli trzecie, decydujące zwycięstwo w rywalizacji z zespołem RJ House Legion Legionowo. W sobotę 16 maja na wyjeździe koszykarze BS Polonia Bytom pokonali rywali 74:59, dzięki czemu przypieczętowali awans do finału play-off, którego zwycięzca zagra na zapleczu ekstraklasy. Teraz nasz zespół czeka na finałowego przeciwnika. Będzie nim GMS Polaris KKS Tarnowskie Góry lub PGE GiEK Turów Zgorzelec.

Mecz w Legionowie początkowo układał się dla gospodarzy, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili 22:16. Pozostałe części spotkania rozstrzygnęli na swoją korzyść Bytomianie, którzy pewnie zwyciężyli 74:59. W rywalizacji do trzech zwycięstw zespół Mariusza Bacika wygrał 3-0!
Najwięcej punktów dla Polonii Bytom zdobyli: Krzysztof Wąsowicz (18), Wojciech Leszczyński (16) oraz Michał Medes (12) i Wojciech Zub (11).
Podobne wiadomości:
- Bytomscy koszykarze awansowali na zaplecze ekstraklasy 2026-05-31
- O krok od awansu 2026-05-30
- Nasi na boisko. BS Polonia Bytom z dofinansowaniem 2026-05-28
- Koszykarzy Polonii Bytom czekają decydujące mecze o awans do pierwszej ligi 2026-05-21
- Komunikat BS Polonia Bytom w sprawie decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN 2026-05-13
- Hokejowa reprezentacja Polski w Bytomiu pokonała silną Francję. Trener powołał bytomian na MŚ 2026-04-30
- Bytomscy koszykarze niepokonani 2026-04-25
- Bytomscy koszykarze w ćwierćfinale play-off. Gramy dalej o awans! 2026-04-17
- Bytomscy koszykarze niepokonani 2026-04-11
- W piątek w Bytomiu rozpocznie się prestiżowy międzynarodowy turniej TAURON Minihockey Cup 2026 2026-04-09