• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Konieczna bliska współpraca z Wojewódzkim Inspektorem (..)

Konieczna bliska współpraca z Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska

20 Grudnia 2018
Nowe kompetencje WIOS-iu oraz możliwość ich wykorzystania w walce z nielegalnym procederem zwożenia odpadów do Bytomia były tematem spotkania zastępcy prezydenta Bytomia – Waldemara Gawrona i radnego Macieja Bartkowa z wojewodą śląskim, Jarosławem Wieczorkiem.

Spotkanie poświęcone było przede wszystkim bliższej współpracy władz Bytomia z Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska po wejściu w życie znowelizowanej ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska. Dzięki niej zwiększą się kompetencje i uprawnienia WIOS-iu, wśród których będzie między innymi: możliwość całodobowej kontroli nieruchomości, gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza, czy samochodów, którymi przewożone są odpady. Ważną zmianą jest także wprowadzenie kontroli planowanych i pozaplanowych, które będą mogły być przeprowadzane w wyniku skarg czy podejrzenia wystąpienia jakiegoś zanieczyszczenia.

W walce z nielegalnym procederem zwożenia odpadów do Bytomia konieczna jest współpraca wszystkich organów administracji publicznej. Rozmawialiśmy już z marszałkiem województwa śląskiego Jakubem Chełstowskim, a teraz spotkaliśmy się z wojewodą śląskim, gdzie poruszone zostały problemy związane z uciążliwymi odpadami w naszym mieście – mówi Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia.

W najbliższym czasie planowane jest również spotkanie władza Bytomia z Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska w sprawie działań podejmowanych na terenie naszego miasta w związku z nielegalnym składowaniem odpadów.
2.png 2.png
3

Konieczna bliska współpraca z Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska

do góry