• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Kierowcy mogą już jeździć ulicą Katowicką

Kierowcy mogą już jeździć ulicą Katowicką

31 Grudnia 2019
Dzisiaj, 31 grudnia /od godz. 14.00/ ulica Katowicka ponownie została dopuszczona do ruchu kołowego. Kierowców czekają jednak zmiany związane m.in.: z wprowadzeniem strefy TEMPO 30 oraz nowym oznakowaniem poprzez wprowadzenie tzw. znaków mini.

Ruch na ul. Katowickiej jest zorganizowany tak samo jak przed przebudową – ulica pozostała dwukierunkowa na tym samym odcinku. Przywrócono także ruch na ulicach przylegających do ul. Katowickiej  zgodnie ze stanem jak przed przebudową. Nowością jest jednak strefa Tempo 30 obejmująca: ul. Katowicką od pl. Sikorskiego do ul. Głębokiej za wyjątkiem skrzyżowania z ul. Matejki, ul. Zamenhoffa, ul. Rostka od skrzyżowania z ul. Wałową do skrzyżowania z ul. Miarki, ul. Korfantego od ul. Katowickiej do skrzyżowania z ul. Krakowską, ul. Głęboką.

Warto dodać, że ul. Katowicka jest pierwszą ulicą w Śródmieściu, gdzie pojawiły się tzw. znaki mini. Ma to być pierwszy krok związany z uporządkowaniem oznakowania drogowego w przestrzeni miejskiej Śródmieścia.

Prace na ul. Katowickiej przedłużyły się w ostatnim etapie w związku ze zleceniem dodatkowych prac wykonawcy, w których rozszerzono podstawowy zakres przebudowy ul. Katowickiej. Dotyczyły one:
• budowy z myślą o pasażerach linii tramwajowych nr 6 i 19 nowego peronu na pl. Sikorskiego - krawężnik został podwyższony i przysunięty do torowiska, żeby umożliwić komfortowe wsiadanie i wysiadanie z tramwajów;
• wykonania dodatkowych miejsc postojowych, również dla osób niepełnosprawnych;
• zawężenia wlotu do ulicy Korfantego, aby piesi i rowerzyści mieli krótszą drogę do pokonania przekraczając ulicę oraz aby zachęcić kierowców do wjeżdżania w ul. Korfantego z bezpiecznymi prędkościami;
• spoinowania cieku wzdłuż torowiska z wykorzystaniem fugi systemowej, zapewniającej większą elastyczność spoiny tam, gdzie będzie ona pracować pod wpływem ruchu tramwajów i samochodów.

Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności oraz prosimy o stosowanie się do ograniczeń prędkości w strefie (30km/h) i znaków B-36 „zakaz zatrzymywania się” po północnej stronie ulicy Katowickiej w miejscu przebiegu ciągu pieszo-rowerowego.
_DSC4357.jpg _DSC4357.jpg
8

Kierowcy mogą już jeździć ulicą Katowicką

do góry