• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Karate opanowało Bytom

Karate opanowało Bytom

13 Marca 2022

Zachęceni sukcesem pierwszej edycji zawodów „Bytom miastem karate” organizatorzy ponownie zgłosili swój projekt do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Dzięki głosom mieszkańców miasta młodzi adepci karate mogli dziś stanąć do rywalizacji.

Harmonogram wydarzenia został tak zaplanowany, że skorzystać mógł z niego każdy zainteresowany, nie koniecznie zgłębiający tajniki tej sztuki walki.

Zabawa rozpoczęła się od treningu, w którym mogli wziąć udział także ci, którzy nigdy nie wyszli na matę. Najważniejszą częścią niedzielnych zawodów były Mistrzostwa Bytomia. O tytuł najlepszego, bytomscy karatecy rywalizowali w kilku kategoriach: kichon (podstawowe techniki karate), kata (techniki karate w układzie), kumite (walka sportowa, walka z przeciwnikiem rzeczywistym).


Nie lada gratką dla zaawansowanych karateków była możliwość treningu połączonego z seminarium, którego tematem było przygotowanie siłowe pod sporty walki z sensei Damianem Karwackim (4 dan), medalistą mistrzostw świata i Europy, wielokrotnym medalista mistrzostw Polski, trenerem kadry narodowej juniorów PZKT, a także trenerem przygotowania motorycznego.

 

Przez cały dzień nie zabrakło też atrakcji po za sportowych, odbyły się konkursy z nagrodami, a na najmłodszych czekały zabawy z animatorem. Organizatorzy przeprowadzili też zbiórkę datków na rzecz Ukraińskich karateków walczących na froncie oraz ich rodzin, które znalazły w Polsce schronienie.

do góry