• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Karate dla każdego. W Hali na Skarpie bytomianie poznali (..)

Karate dla każdego. W Hali na Skarpie bytomianie poznali tajniki karate

25 Lutego 2024

"Bytom Miastem Karate" to projekt realizowany już po raz czwarty w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Wydarzenie realizowane przez bytomski klub MUKS Ippon ma na celu nie tylko promocję karate wśród mieszkańców Bytomia, ale również daje możliwość rozwoju dla wszystkich karateków biorących udział w zawodach, które cieszą się z każdym rokiem coraz większą popularnością zwłaszcza wśród dzieci. W imprezie połączonej z Mistrzostwami Województwa Śląskiego w Karate Tradycyjnym w Hali na Skarpie w Szombierkach wzięło dzisiaj 25 lutego udział prawie 500 miłośników karate.

Karate dla każdego. W Hali na Skarpie bytomianie poznali tajniki karate

- To już 4. edycja akcji organizowanej w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Bytom Miastem Karate to wydarzenie składające się z kilku części – otwartego treningu, a dla karateków zawodów oraz seminarium. W tym roku treningi poprowadziła sensei Iwona Karwacka - prawdopodobnie najlepsza polska zawodniczka w kata ubiegłych dekad, trenerka kadry narodowej i wybitna pedagog – mówi Janusz Sowa, prezes MUKS Ippon Bytom. - Takie wydarzenie to zawsze olbrzymi impuls do rozwoju dla wszystkich trenujących karate, a wiedzę zdobytą podczas seminarium można od razu przenieść na swoje starty w Mistrzostwach Województwa – dodaje Janusz Sowa.

„Bytom Miastem Karate” to nie tylko Mistrzostwa Województwa Śląskiego w Karate Tradycyjnym, ale przede wszystkim otwarte warsztaty i konkursy dla bytomian oraz animacje, gry i zabawy. Podczas wydarzenia miłośnicy karate tradycyjnego mieli również okazję do spotkania w ramach seminarium z sensei Iwoną Karwacką – wielokrotną medalistką świata i Europy.

"Bytom Miastem Karate" to projekt realizowany już po raz czwarty w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego (1)
8

"Bytom Miastem Karate" to projekt realizowany już po raz czwarty w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego

Karatecy zaprezentowali również swoje umiejętności podczas mistrzostw Śląska

Podczas Mistrzostw Województwa Śląskiego w Karate Tradycyjnym zobaczyliśmy także prezentacje zawodników zarówno z rocznika 2017 i młodszych, ale również tych najbardziej doświadczonych, czyli seniorów. W walkach i pokazach uczestniczyły zarówno kobiety, jak i mężczyźni, a wśród konkurencji, w których rywalizowano były: kihon w ruchu, kata, kumite, kumite kogo i jiyu kumite. Łącznie w mistrzostwach wzięło udział ponad 200 uczestników, zaś w całym wydarzeniu prawie 500 miłośników karate.

Karate dla każdego. W Hali na Skarpie bytomianie poznali tajniki karate (1) Karate dla każdego. W Hali na Skarpie bytomianie poznali tajniki karate (1)
10

Karate dla każdego. W Hali na Skarpie bytomianie poznali tajniki karate

Znany w Polsce i za granicą klub z Bytomia

Organizatorem zawodów był bytomski klub MUKS Ippon, którego prezesem jest Janusz Sowa, trener kadry narodowej juniorów Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Klub jest jednym z najlepszych w Polsce, a szkolenia prowadzi nie tylko w kilku miejscach w Bytomiu, ale również w Katowicach i Tarnowskich Górach. Warto dodać, że główna siedziba klubu znajduje się w hali sportowej przy ul. Strzelców Bytomskich 131, a prezes klubu jest nie tylko trenerem kadry narodowej juniorów Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, ale także egzaminatorem krajowym Polskiego Związku Karate Tradycyjnego oraz sędzią międzynarodowym. Bytomski klub posiada także licencję Polskiego Związku Karate Tradycyjnego i jest członkiem założycielem Śląskiego Okręgowego Związku Karate Tradycyjnego z siedzibą w Bytomiu.

Warto dodać, że zawodnicy bytomskiego klubu mają na koncie dziesiątki złotych, srebrnych i brązowych medali na mistrzostwach świata, Europy, Polski, Pucharze Polski, Europy, świata oraz Akademickich Mistrzostwach Polski i Śląska.

O osiągnięciach karateków z klubu MUKS Ippon więcej informacji na stronie MUKS IPPON Bytom

Podobne wiadomości:

do góry