Kanadyjczyk trenuje reprezentację Polski. Trzon kadry stanowią hokeistki Polonii
6 Lutego 2024Kanadyjczyk Joe Butkevich został nowym trenerem hokejowej reprezentacji Polski kobiet. Trzon kadry stanowią zawodniczki Polonii Bytom. W czwartek Hokejowe Orlice wystartują w mocno obsadzonym turnieju w Danii. Powołania otrzymało aż osiem zawodniczek mistrzyń Polski. Biało-Czerwone przygotowują się do najważniejszych zawodów sezonu, kwietniowych Mistrzostw Świata Dywizji IB w Rydze.
42-letni szkoleniowiec, który ma polskie korzenie, zastąpił na stanowisku trenera Zbigniewa Wróbla. W Danii Polki zmierzą się z miejscowymi zawodniczkami oraz z drużynami Włoch i Wielkiej Brytanii. Powołania otrzymało aż osiem hokeistek Polonii: Klaudia Chrapek, Wiktoria Dziwok, Wiktoria Gogoc, Vanessa Patla, Karolina Późniewska, Patrycja Sfora, Ida Talanda i Olivia Tomczok.

Warto wspomnieć, że hokejowa drużyna Polonii Bytom w TAURON Lidze Hokeja Kobiet niedawno awansowała do półfinału. Mecze półfinałowe, w których drużyny będą rywalizowały do dwóch zwycięstw, odbędą się 17 i 24 lutego (ewentualny decydujący mecz 25 lutego). Bytomianki są zdecydowanymi faworytkami w rywalizacji z UKHK Unia Oświęcim. W drugiej parze Kojotki Naprzód Janów zagrają ze Stoczniowcem Gdańsk.

Butkevich ma za sobą udaną pracę w Kanadzie oraz w Chinach. Był głównym trenerem kanadyjskiej żeńskiej drużyny Etobicoke Jr. Dolphins w lidze PWHL, gdzie pracował od 2016 roku i w każdym sezonie zakwalifikował się z zespołem do play-offów oraz jego podopieczne z roku na rok osiągały większą liczbę zwycięstw. Ponad 50 zawodniczek otrzymało stypendia sportowe CIS/NCAA. Był też trenerem w drużynie Team Ontario Blue U18 z którą zdobył w poprzednim roku mistrzostwo Kanady, a jako asystent trenera pracował z zespołem Chin U18 i w 2020 roku w Katowicach wywalczył z zespołem brązowy medal w Mistrzostwach Świata U18 Dywizji IB.
Podobne wiadomości:
- Finały Ligi Młodych Talentów 2026-03-10
- Najstarsze Derby Śląska na Piłkarskiej 2026-03-08
- Zwycięstwo hokeistów Polonii Bytom. Piłkarze niebiesko-czerwonych na remis 2026-02-22
- Bytomskie „złotka” po raz kolejny powalczą o tytuł mistrzowski 2026-02-21
- Dwa kroki od tytułu. Hokeistki Polonii Bytom rozpoczynają półfinały 2026-02-18
- Gorzko – słodka niedziela Polonii 2026-02-15
- Inauguracja rundy wiosennej na Piłkarskiej 2026-02-07
- W sobotę początek I ligi. Polonia zagra z ŁKS przy otwartej nowej trybunie 2026-02-06
- Kibice hokeja zobaczyli aż 11 bramek. Po zaciętym meczu Polonia uległa zdobywcy Pucharu Polski 2026-01-23
- Mamy lidera. Bytomscy koszykarze potrzebowali dwóch dogrywek do zwycięstwa 2026-01-22