• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/KWK czyli Kopalnia Wspaniałych Komiksów w Bytomiu

KWK czyli Kopalnia Wspaniałych Komiksów w Bytomiu

25 Maja 2023

Dobra wiadomość dla fanów komiksów. 2 i 3 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się KWK Kopalnia Wspaniałych Komiksów Festiwal Książki i Komiksu Niezależnego.

Inicjatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Wojtek WU Zieliński, filozof, twórca multimedialny, konserwator dzieł sztuki, nauczyciel i członek ZPAP.

- Chcemy zwrócić uwagę na to, że wartościowe komiksy i gry łączą dobrą zabawę z przekazywaniem wiedzy, są tym samym skutecznym sposobem popularyzowania literatury - mówią organizatorzy.

W tym roku formuła imprezy zostanie rozszerzona o niezależne wydawnictwa książkowe. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa prac Grzegorza Chudego od 2 czerwca.

Drugiego dnia z uczestnikami festiwalu spotkają się autorzy komiksów, m.in. Fanga Zin, TomXYZ, Otto Ich, Gustaw Dziewięcki, Mateusz Michnowicz, Wojtek Wu Zieliński, Paweł Kuranda, Inicjatywa Wydawnicza Celuloza, Bartłomiej Sztobryn i Wydawnictwo K2A.

Podczas tego dnia planowane są warsztaty komiksowe, spotkania z autorami i dyskusje o niezależnych wydawnictwach w Polsce. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym prezydenta Mariusza Wołosza.

Organizatorami Festiwalu Komiksów i Gier Planszowych KWK „Kopalnia Wspaniałych Komiksów” są Galeria sztuki Czorno Izba z Gliwic, Lokal w Bytomiu, organizacja non profit oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu.

Wstęp wolny.

Plakat festiwalowy

do góry