„Jedynka” rozpoczęła szczepienia nauczycieli
18 Lutego 2021Rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 dla nauczycieli bytomskich szkół. Łącznie w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 preparat AstraZeneca przyjmie 800 pedagogów pracujących w szkołach, przedszkolach oraz żłobku.

- W Bytomiu na szczepienia zapisało się ponad tysiąc nauczycieli spośród ponad dwóch tysięcy uprawnionych. Mamy nadzieję, że cała procedura przebiegnie sprawnie, a zaszczepieni nauczyciele nabędą odporność. Tylko w ten sposób możemy obronić się przed zakażeniem i ciężkim przebiegiem choroby - mówi Adam Fras, wiceprezydent Bytomia.
Przypomnijmy, że szczepieniami w pierwszej grupie objęto między innymi nauczycieli wychowania przedszkolnego, nauczycieli klas I-III, nauczycieli szkół i placówek specjalnych a także instruktorów praktycznej nauki zawodu, kadrę poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz dyrektorów placówek oświatowych.
Podobne wiadomości:
- Lekarz z Bytomia na międzynarodowych kongresach 2026-06-11
- Ponad 14 mln zł z KPO na modernizację ZOL w Bytomiu. Trwają zaawansowane prace 2026-04-10
- 3 mln zł dla bytomskiego szpitala 2026-02-12
- Światowy przełom z udziałem Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu 2025-12-05
- Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu z dwoma certyfikatami “Szpital bez bólu” 2025-11-25
- Cukrzyca pod kontrolą. Bezpłatne badania w bytomskiej „Jedynce” 2025-11-14
- Ruszyła modernizacja Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w bytomskiej "Jedynce" 2025-09-01
- Nowe inwestycje w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu: Różowa Hematologia i rozbudowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego 2025-04-23
- Wiedza, która ratuje zdrowie – farmaceutka ze Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu autorką publikacji o antybiotykoterapii 2025-04-10
- Honory dla byłego prezesa Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego 2025-01-31