Hokeistki Polonii Bytom pokonały Cracovię
17 Stycznia 2023W poniedziałek, 16 stycznia BS Polonia Bytom rozegrała ostatni meczu u siebie w sezonie zasadniczym Polskiej Ligi Hokeja Kobiet. Podopieczne Dariusza Jędrzejczyka wygrały z Cracovią 6:0 i prowadzą w tabeli rozgrywek.
Bytomianki miały za sobą pracowity tydzień, bo część zawodniczek brała udział w Mistrzostwach Świata U18 Dywizji IB, które odbyły się na lodowisku Jantor oraz w weekendowych meczach EWHL. Juniorki spisały się na medal, zdobywając w Katowicach srebro, a Seniorki, które grają w EWHL pod szyldem Orlice Bytom, musiały uznać wyższość KMH Budapeszt, najsilniejszej drużyny Europejskiej Ligi Hokeja Kobiet.

W meczu z Cracovią bytomianki objęły prowadzenie już w 15 sekundzie. Klaudia Kaleja podała do Karoliny Późniewskiej, która pewnie wpakowała krążek do siatki. Późniewska była najlepszą zawodniczką spotkania, zakończyła mecz z dorobkiem trzech bramek i asysty. Dwa gole zdobyła Wiktoria Dziwok oraz jedną bramkę Ida Talanda. Polonia wygrała z Cracovią 6:0 (2:0, 3:0, 1:0). W ostatnim meczu sezonu regularnego zespół zagra w sobotę, 21 stycznia na wyjeździe ze Stoczniowcem. W tabeli PLHK Polonia prowadzi, mając sześć punktów przewagi nad Stoczniowcem Gdańsk.
Podobne wiadomości:
- Piłkarze wodni WTS Polonia Bytom z brązowymi medalami mistrzostw Polski 2026-06-03
- Bytomscy koszykarze awansowali na zaplecze ekstraklasy 2026-05-31
- O krok od awansu 2026-05-30
- Nasi na boisko. BS Polonia Bytom z dofinansowaniem 2026-05-28
- Koszykarzy Polonii Bytom czekają decydujące mecze o awans do pierwszej ligi 2026-05-21
- Porażka Polonii ze Śląskiem Wrocław 1:3 2026-05-17
- Koszykarze w finale play-off! 2026-05-16
- Komunikat BS Polonia Bytom w sprawie decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN 2026-05-13
- Piłkarze wodni WTS Polonia Bytom Mistrzami Polski U17 2026-05-11
- Bytomscy koszykarze w półfinale 2026-05-02