• BIP
Strona główna/Aktualności/Hokeiści Polonii Bytom Mistrzami Polski Juniorów

Hokeiści Polonii Bytom Mistrzami Polski Juniorów

26 Marca 2023

W doskonałych humorach wracają do Bytomia hokeiści Polonii Bytom. W zakończonym dzisiaj 26 marca Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski Juniorów, nasi hokeiści wywalczyli złoty medal, pokonując w finale UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok 4:0.

Hokeiści Polonii Bytom Mistrzami Polski Juniorów - fot. Michał Chwieduk

Przypomnijmy, że turniej rozgrywany był na lodowiskach w Bytomiu i Katowicach. W swojej grupie nasi hokeiści pokonali na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów na inaugurację turnieju MOSM Tychy 6:0, następnie zwyciężyli MKS Sokoły Toruń 5:1, a na zakończenie fazy grupowej poradzili sobie z Niedźwiadkami Sanok 5:3.

Cztery najlepsze zespoły z dwóch grup awansowały do ścisłego finału turnieju, który rozegrano na lodowisku w Katowicach. W półfinale bytomianie ograli po karnych Cracovię Kraków 3:2 a dzisiaj w wielkim finale imprezy ponownie pokonali UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok tym razem 4:0.

Hokeiści Polonii Bytom Mistrzami Polski Juniorów (5) Hokeiści Polonii Bytom Mistrzami Polski Juniorów (5)
6

W 2022 roku Polonia również wywalczyła złoto, pokonując w finale MKS Cracovię 6:1.

Warto również dodać, że drużyna hokejowa Polonii Bytom w kategorii żaków wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski w hokeju na lodzie.

Drużyna hokejowa Polonii Bytom w kategorii żaków wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski - źródło Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu