• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Ferie w mieście. Co przygotowały bytomskie instytucje (..)

Ferie w mieście. Co przygotowały bytomskie instytucje kultury?

11 Stycznia 2023

Trwają przygotowania do akcji w „Zima w mieście” - corocznego cyklu imprez dla dzieci i młodzieży spędzającej ferie w domu. Dwutygodniowa laba rozpocznie się już w poniedziałek, 16 stycznia, dlatego warto wiedzieć, co przygotowały bytomskie instytucje kultury.

Od 16 do 27 stycznia ciekawą ofertę spędzenia wolnego czasu przygotował Becek w ramach XXIII Zimowej Feriady Artystycznej. Jak co roku nie zabraknie zajęć artystycznych, w tym warsztatów plastycznych, tanecznych, ruchowych i teatralnych.  Ponieważ tegoroczne ferie wypadają w karnawale, w ramach Becekowego Rio na uczestników czekają zajęcia z szycia karnawałowych strojów i tworzenia instrumentów. Więcej o feriadzie można znaleźć na: www.becek.pl.

Wśród propozycji spędzania wolnego czasu, znajdzie się też coś dla miłośników sportu. Od 23 do 27 stycznia w godzinach od 11.30 do 12.30 odbędą się zajęcia sportowe, ogólnorozwojowe z piłką nożną (3 i 4 latki) Dzieci pod okiem zawodowego piłkarza będą uczestniczyć w ogólnorozwojowych zabawach z piłką nożną w roli głównej.  Na miłośników jazdy na łyżwach tradycyjnie już czeka plenerowe lodowisko w Parku Miejskim i ślizgawki na lodowisku przy ul. Pułaskiego.

Od 16 do 26 stycznia na ferie z książką zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna przy pl. Sobieskiego. W programie znalazły się literackie warsztaty z matami do kodowania i robotami edukacyjnymi, interaktywne podróże oraz wiele innych. Więcej informacji o feriach w bibliotece można znaleźć na: https://www.biblioteka.bytom.pl/.

Ciekawą ofertę dla dzieci i młodzieży przygotował też Teatr Rozbark. Od 16 do 20 stycznia odbędą się tam zajęcia taneczne, aktorskie i wokalne skierowane do dzieci w wieku od 6 do 10 lat oraz od 11 do 15 lat. Przygotowane ćwiczenia będą miały charakter zabawy, dzięki czemu uczestnicy zajęć będą mogli w nietypowy oraz bajkowy sposób spędzić ferie zimowe. Warsztaty zakończą się pokazem, który odbędzie się 20 stycznia o 14.00. Więcej informacji o feriach w teatrze można znaleźć na: https://teatrrozbark.pl/ferie-w-teatrze-rozbark/.

Muzeum Górnośląskie przygotowało na czas ferii szereg zajęć rozwijających dzieci w wielu aspektach: artystycznym, estetycznym, poszerzających wiedzę z zakresu przyrody, archeologii, historii. Muzealnicy zaproszą młodych w podróż w czasie: wspólnie  odwiedzą epokę dinozaurów, a dzieci dowiedzą się, jak zostać odkrywcą zamierzchłych dziejów, spędza zimę w towarzystwie wikingów, poznają średniowieczne zwyczaje panujące na dworze  i spróbują swoich sił w wielu kreatywnych działaniach. Więcej na stronie Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu

Zajęcia mają charakter rodzinny i kierowane są do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Zajęcia odbywają się od wtorku do soboty. Obowiązują zapisy. Więcej informacji o feriach w teatrze można znaleźć na: https://muzeum.bytom.pl/?event=⌛-wehikul-czasu-ferie-2023-w-muzeum-gornoslaskim-w-bytomiu&event_date=2023-01-14.

Zapraszamy również na ferie do Pałacu w Miechowicach. Tam od 23 do 27 stycznia od 10:00 do 13:00 zapraszamy do wspólnego dłubania i przedniej zabawy dzieci w wieku od 9 do 12 lat. Koszt zajęć do 25 zł. Więcej informacji na stronie Pałacu w Miechowicach

Uwaga! Zapraszamy również od 14 do 29 stycznia na „Ferie z UNESCO 33% taniej dla wszystkich". Zachęcamy, abyzimową przerwę od szkoły wykorzystać aktywnie w Zabytkowej Kopalni Srebra oraz Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. Ceny biletów obniżamy aż o 1/3. Ulga dotyczy zarówno biletów normalnych, jak i ulgowych oraz dotyczy tradycyjnej formy zwiedzania podziemi.

Cennik:

Zabytkowa Kopalnia Srebra 43 zł i 36 zł;

Sztolnia Czarnego Pstrąga 36 zł i 30 zł;

Zachęcamy do zakupu biletów przez internet na stronie: https://bilety.kopalniasrebra.pl/

Przypomnijmy, że Rezerwat Segiet i Srebrna Góra, które mieszczą się na pograniczu Bytomia i Tarnowskich Gór, są pierwszymi obiektami w historii Górnego Śląska, znajdującymi się w ewidencji Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warto dodać, że wpis UNESCO obejmuje pozostałości po dawnych kopalniach ‒ wyrobiska i szyby górnicze, wyjątkowy w skali świata system odwadniania i wykorzystania wody pogórniczej oraz elementy krajobrazu kulturowego. To nie tylko Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga, ale też 26 innych obiektów usytuowanych w Tarnowskich Górach, Bytomiu i Zbrosławicach, w tym krajobraz pogórniczy Srebrnej Góry.

Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe?

 Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe?

Podobne wiadomości:

do góry