Dziękujemy darczyńcom
22 Marca 2022Już blisko miesiąc trwa zbiórka darów dla uchodźców w lokalu w Bytomiu przy pl. Sobieskiego, gdzie utworzyliśmy centrum wolontariatu. Mieszkańcy Bytomia, jak również bytomianie, którzy mieszkają w innych częściach kraju oraz za granicą, nie szczędzą środków na pomoc dla Ukraińców.
Centrum wolontariatu koordynuje pomoc rzeczową, noclegową, transportową, żywieniową oraz inną przekazywaną i oferowaną przez mieszkańców Bytomia, przedsiębiorców i organizacje pozarządowe. W lokalu w Bytomiu trwają kolejne zbiórki a bytomianie regularnie uczestniczą w akcji wspierania uchodźców z Ukrainy.
Dziękujemy wszystkim dotychczasowym darczyńcom, w tym:
- Ambasador RP w Szwajcarii Iwonie Kozłowskiej oraz społeczności polskiej szkoły w Bazylei
- Olafowi Michalskiemu, Robertowi Weberowi oraz mieszkańcom Tübingen, Ofterdingen i Mössingen
- Gabi Treschok oraz społeczności niemieckiego Bremerhaven
- Społeczności polskiej na Malcie
- Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Bytomiu
- Spółce „Bartona” z Bytomia
- Jackowi Kwapiszowi
- Barowi z kanapkami
- Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu
- Sylwii z niemieckiego Plettenbergu
- Firma Denix z Bielawy
Podobne wiadomości:
- Młodzi mistrzowie pierwszej pomocy 2026-05-26
- VI Śląskie Mistrzostwa w Pierwszej Pomocy 2026-05-21
- Żyć godnie i na własnych zasadach. W Bytomiu powstają wspomagane mieszkania dla osób z niepełnosprawnością 2026-05-14
- Szkolenie dla nowych kocich wolontariuszy 2026-05-01
- Prawie 600 zawodników walczy o Puchar Prezydenta Bytomia 2026-03-07
- MSZ uruchamia wypłaty z Turystycznego Funduszu Pomocowego 2026-03-05
- Porady doradców podatkowych dla osób z niepełnosprawnością 2026-02-19
- 34. finał WOŚP w Bytomiu za nami 2026-01-25
- Bytomianie grają razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy 2026-01-25
- Specjalne subkonto na pomoc schronisku 2026-01-22
