Strona główna/Aktualności/Dobry występ polskich goalballistów na Mistrzostwach (..)

Dobry występ polskich goalballistów na Mistrzostwach Europy. W sztabie trenerskim aż dwóch bytomian

9 Października 2025

Bardzo dobrze spisały się nasze reprezentacje - męska i kobieca podczas Mistrzostw Europy dywizji A w goalballu, które na przełomie września i października odbyły się w finlandzkim Pajulahti. W turnieju wzięły udział najlepsze drużyny starego kontynentu, a po rozegraniu fazy grupowej obie nasze reprezentacje zakwalifikowały się do ćwierćfinału, w którym trafiły na mocnych przeciwników i mimo dobrej gry, musiały uznać wyższość rywali. Ostatecznie pod wodzą dwóch trenerów z Bytomia - trenera koordynatora Piotra Szymali i asystenta trenera Filipa Szymali, kadra mężczyzn zajęła 6., zaś kadra kobiet 7. miejsce.

Dobry występ polskich goalballistów na Mistrzostwach Europy. W sztabie trenerskim aż dwóch bytomian, źródło: Essi Kultanen/IBSA Goalball European Championships/Goalball Polska.

Mimo braku awansu do strefy medalowej, nasi reprezentanci osiągnęli indywidualne sukcesy. Marcin Czerwiński strzelił 48 bramek i został królem strzelców mistrzostw Europy, zaś Katarzyna Twardoch zajęła drugie miejsce w rankingu strzelczyń zdobywając 20 goli.

Skład żeńskiej reprezentacji: Katarzyna Twardoch, Ewa Więckowska, Alicja Mazur, Emilia Kuźmiczuk, Aneta Wyrozębska, Monika Niesyczyńska.

Skład męskiej reprezentacji: Marcin Czerwiński, Bartłomiej Niesyczyński, Szymon Tyburski, Filip Kłaczkiewicz, Bartosz Wróbel, Damian Hortecki.

Sztab szkoleniowy: trener koordynator Piotr Szymala, asystent trenera Filip Szymala, fizjoterapeuci: Monika Jędrzejczyk i Michał Soblik oraz trener mentalny Szymon Bujok.

Podobne wiadomości:

do góry