• BIP
Strona główna/Aktualności/Derby Śląska dla bytomian

Derby Śląska dla bytomian

19 Listopada 2022

Zła passa bytomskich koszykarzy została przerwana. Podczas dzisiejszego spotkania z GKS Tychy poloniści pokonali rywala 81:71. Derby Śląska należą więc do bytomian.

Podopieczni Mariusza Bacika zmierzyli się dzisiaj z drużyną z pierwszej trójki ligowej tabeli. Wielu obawiało się, że wynik spotkania będzie na niekorzyść gospodarzy. Ci jednak sprawili niespodziankę swoim kibicom.

Pierwsza kwarta bezdyskusyjnie należała do bytomian. W drugiej części meczu goście próbowali nadrobić stratę. Ta część należała do nich. Tylko ta. W trzeciej i czwartej kwarcie znów dominowali poloniści.

O kolejne punkty bytomianie powalczą w Starogardzie Gdańskim 27 listopada o 15:00. Oby dzisiejsze zwycięstwo było zwiastunem początku dobrej passy.