Czytaj PL - czytaj za darmo
5 Listopada 2021Nie z tej ziemi - to tytuł akcji Czytaj PL, w ramach której aplikacja Woblink umożliwia bezpłatne pobieranie e-booków i audiobooków. Wśród udostępnionych w tym roku 12 tytułów znajdują się książki nagrodzone i docenione przez krytyków oraz czytelników. Akcja potrwa do końca listopada.
Czytaj PL to akcja, która już od 7 lat promuje czytelnictwo w Polsce i poza jej granicami. Przez te lata zaistniała na wszystkich kontynentach, skorzystało z niej kilkaset tysięcy osób z kilkudziesięciu tysięcy miejscowości i prawie 50 krajów z całego świata. Jednym z miast partnerskich tej akcji jest Bytom.
- W tegorocznej edycji Czytaj PL udajemy się w kosmiczną przygodę. Nie tylko dlatego, że proponujemy 12 nieziemsko wciągających książek, ale przede wszystkim dlatego, że rok 2021 jest rokiem Stanisława Lema i z tego powodu selekcjonując bestsellery do bezpłatnego czytania i słuchania położyliśmy silny nacisk na wątki lemowskie - mówi Izabela Błaszczyk, dyrektorka KBF - operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.
Tegoroczna edycja, podobnie jak i poprzednia, promować będzie czytelnictwo głównie w internecie. Organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji, które pozwolą zwrócić uwagę na literaturę wśród miejskiego zgiełku. „Akcję nie z tej ziemi” wspiera 31 miast partnerskich oraz Instytut Książki i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dla których bardzo ważny jest stan polskiego czytelnictwa.
12 tytułów dostępnych za darmo w formie e-booka i audiobooka
Lista dostępnych książek:
- Kornel Filipowicz „Formikarium” (Wydawnictwo Znak)
- Anna Kańtoch „Wiosna zaginionych” (Wydawnictwo Marginesy)
- Tomasz Lem „Awantura na tle powszechnego ciążenia” (Wydawnictwo Literackie)
- Stanisław Lem „Fantastyczny Lem. Antologia opowiadań według czytelników” (Wydawnictwo Literackie)
- Aleksandra Lipczak „Lajla znaczy noc” (Wydawnictwo Karakter)
- Robert Małecki „Żałobnica” (Wydawnictwo Czwarta Strona)
- Tomasz Michniewicz „Chwilowa anomalia” (Wydawnictwo Otwarte)
- Marcin Mortka „Nie ma tego złego” (Wydawnictwo SQN)
- Dionisios Sturis „Gorzkie pomarańcze” (Wydawnictwo Poznańskie)
- Beata Szady „Dziobak literatury. Reportaże latynoamerykańskie” (Wydawnictwo Dowody na istnienie)
- Robert J. Szmidt „Per aspera ad astra” (Wydawnictwo Rebis)
- Magdalena Witkiewicz „Srebrna łyżeczka” (Wydawnictwo Filia)
Z akcji Czytaj PL mogą skorzystać nie tylko użytkownicy smartfonów i tabletów, ale również użytkownicy czytników, takich jak Kindle™ (trzeba zsynchronizować swój czytnik z kontem Woblink, przy użyciu aplikacji Woblink na komputery PC) czy InkBOOK! (po pobraniu specjalnie przygotowanej aplikacji Woblink bezpośrednio na czytniku).
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.