• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Czym jest holistyczne nauczanie?

Czym jest holistyczne nauczanie?

15 Maja 2019
Jak nowe technologie mogą wpływać na kształtowanie kompetencji kulturalnych i społecznych? Co kryje się pod hasłem „holistyczne podejście do edukacji”, jakie są zalety takiej koncepcji? Na dwie konferencje poświęcone sprawom nauczania, zaprasza Becek już 16 i 17 maja.

Fundacja Nowoczesna Polska, Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach oraz Becek 16 maja zapraszają nauczycieli pracujących z młodzieżą powyżej 11. roku życia na konferencję „Pracownie Cyfrowe - jak nowe technologie mogą wspierać kompetencje kulturalne i społeczne?” organizowaną w ramach projektu App Your School.

W czasie wydarzenia uczestnicy poznają założenia pracy metodą Pracowni Cyfrowej, dowiedzą się jak wdrażać ją w praktyce, zapoznają się z pakietem scenariuszy przygotowanych przez organizacje uczestniczące w projekcie, a także wezmą udział w wybranych 2 warsztatach, w czasie których będą mogli przetestować narzędzia i aplikacje pomocne w realizacji własnych działań. Wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji na: https://nowoczesnapolska.org.pl/pracownie-cyfrowe-rejestracja/.

Uczestnicy mogą przynieść własy sprzęt (laptopy, smartfony),co ułatwi pracę warsztatową. Celem projektu App Your School jest przetestowanie i wprowadzenie do programu szkolnego innowacyjnych metod i praktyk edukacyjnych w 8 krajach europejskich. W ramach polskiej części projektu uczniowie bytomskich szkół sprawdzali jak w twórczy sposób można przedstawić legendy miejskie, digitalizowali pamiątki, a także tworzyli nowe czcionki związane z miastem.

Obecnie trwają prace nad podręcznikiem metodologicznym oraz pakietem scenariuszy zawierającym propozycję programu do wykorzystania w szkołach. Projekt dofinansowany w ramach programu Komisji Europejskiej Erasmus+.

17 maja o 11.00 zaplanowano konferencję Eduholism skierowaną do uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców, a także wszystkich zainteresowanych. Tematem konferencji jest holistyczna edukacja, czyli nauczanie oparte na kompetencjach miękkich (umiejętność przemawiania, umiejętności komunikacyjne, myślenie projektowe), a także na wiedzy teoretycznej. Konferencja odbędzie się w formie samodzielnych wystąpień zaproszonych prelegentów, w trzech panelach tematycznych. Po każdym z paneli nastąpi przerwa wraz z networkingiem we foyer wydarzenia. Swoje wykłady zaprezentują m.in: prorektor UŚ prof. dr hab. Ryszard Koziołek, prof. dr hab. Piotr Skubała, dr hab. Joanna Wowrzeczka, dr hab. Dariusz Kubok, dr Agnieszka Woszczyk oraz dr Grzegorz Nancka.

Konferencja jest współfinansowana z budżetu Uniwersytetu Śląskiego oraz mikrograntów "Śląskie Lokalnie 2018-2019".

Link do rezerwacji online: eduholism.evenea.pl.
do góry