• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Co nowego na placu budowy lodowiska?

Co nowego na placu budowy lodowiska?

11 Stycznia 2021

Rozpoczęcie prac związanych z przygotowaniem trybun do montażu krzesełek, roboty glazurnicze w łazienkach, malowanie ścian w obiekcie, a także montaż obróbek blacharskich oraz prace elewacyjne na budynku administracyjnym. To najważniejsze roboty, jakie trwają na budowie nowego lodowiska w Bytomiu.

Wykonawca obiektu - Konsorcjum Firm: Meritum Grupa Budowlana z Krakowa i Przedsiębiorstwo Produkcyjno i Usługowe „Concret” z Tychów rozpoczął w styczniu prace wykończeniowe między innymi w łazienkach /montaż płyt kartonowo-gipsowych i ceramiki/, montaż docelowego oświetlenia w hali lodowiska, zaś w budynku administracyjnym roboty związane z elewacją ścian zewnętrznych. Warto dodać, że na ukończeniu są również prace związane z układem drogowym, a wykonawcy pozostały tylko roboty przy wjazdach na teren obiektu, zaś na przełomie stycznia i lutego rozpoczną się prace związane z montażem band wokół tafli lodowiska.

Przypomnijmy, że budowa nowej hali lodowiska przy ul. Pułaskiego 71 to jedna z najważniejszych w ostatnich latach inwestycji sportowych realizowanych w Bytomiu, na której skorzystają wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Nowoczesny obiekt będzie kosztował około 40 mln zł, z czego aż 15 mln to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, jakie pozyskało nasze miasto, a oddany do użytku zostanie już w 2021 roku.

Główna konstrukcja nośna hali wykonana będzie w technologii żelbetowej monolitycznej, natomiast konstrukcja dachu wsparta na drewnianych dźwigarach. Warto podkreślić, że budynek administracyjny zostanie wkomponowany w nowy obiekt i będzie stanowić z nim jedną całość, a ponadto w hali powstanie zaplecze szatniowe dla drużyn gospodarzy i gości. Nowa hala lodowiska pomieści ponad 1400 widzów.

Hala przy Pułaskiego będzie spełniała także wymogi bezpieczeństwa. Oprócz monitoringu i pomieszczeń dla służb odpowiedzialnych za utrzymanie bezpieczeństwa w hali, zaplanowano również lokale dla policji i straży pożarnej w bezpośrednim sąsiedztwie koordynatora ds. bezpieczeństwa. Przed budynkiem lodowiska powstanie około 120 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz autokarów, nowe dojazdy, układ dróg wewnętrznych wokół hali oraz plac manewrowy pełniący funkcję drogi pożarowej.

Co nowego na placu budowy lodowiska? (1) Co nowego na placu budowy lodowiska? (1)
10

Co nowego na placu budowy lodowiska?

Co nowego na placu budowy lodowiska?

Podobne wiadomości:

do góry