• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Bytomski rugbista Mateusz Bartoszek zwycięzcą Gali Dekady

Bytomski rugbista Mateusz Bartoszek zwycięzcą Gali Dekady

16 Lutego 2021

W weekend w Poznaniu odbyła się „Gala Dekady” Polskiego Związku Rugby. Najwięcej wyróżnień, bo aż cztery otrzymał bytomianin Mateusz Bartoszek.

W podsumowaniu minionej dekady przyznano nagrody w jedenastu kategoriach. Wychowanek Czarnych Bytom został zawodnikiem dekady wybranym przez jury, najlepszym rugbistą ostatnich dziesięciu lat zdaniem kibiców, znalazł się w drużynie dekady oraz otrzymał wyróżnienie za Akcję dekady - w 2015 roku w finale Ekstraligi powstrzymał rozpędzonego, potężnego Gruzina Toma Mchedlidze, ważącego prawie 150 kilogramów.

Mateusz Bartoszek z nagrodami

Podziękowania dla bytomian

- Zostałem bardzo mile zaskoczony, nie spodziewałem się aż tylu wyróżnień. Cieszy mnie to, że moja praca została doceniona. W kategorii na najpopularniejszego zawodnika dekady odbyło się głosowanie internautów i sporo głosów oddali na mnie bytomianie. Bardzo dziękuję za wsparcie mieszkańcom mojego miasta - mówi Mateusz Bartoszek, który był obecny na gali w Poznaniu. - Gala była transmitowana online, wcześniej jednak dostałem zaproszenie i z niego skorzystałem. Nagrody wręczono mi osobiście - przyznaje.

Mateusz Bartoszek na Gali Dekady

W przeszłości był Husarzem

Bartoszek, który jest zawodnikiem francuskiej drużyny RC Bassin D’Arcachon, urodził się i wychował w Bytomiu. Do 2007 roku występował w Czarnych Bytom. W 2014 roku otrzymał nagrodę Husarza, czyli został uznany najlepszym zawodnikiem w Polsce. W swojej karierze zdobył Mistrzostwo Polski z Arką Gdynia, występował w finale mistrzostw Francji do lat 23 oraz w finale Pucharu Szkocji w zespole Glasgow Hawks. Grał również w mocnej drużynie Sporting Club Albigeois w lidze francuskiej.