Strona główna/Aktualności/Bytomska Akademia Boksu zdominowała Mistrzostwa Śląska w (..)

Bytomska Akademia Boksu zdominowała Mistrzostwa Śląska w boksie olimpijskim

23 Marca 2026

W Hali na Skarpie Bytomska Akademia Boksu została drużynowym mistrzem Śląska. Pięściarze i pięściarki z naszego miasta zdobyli aż 31 medali, w tym 8 złotych w Mistrzostwach Śląska w boksie olimpijskim! Najlepszym młodzikiem został Dominik Szczepański (57 kg), kadetką Wiktoria Łuczak (63 kg), juniorką Maja Krzemińska (57 kg), a juniorem Filip Jóźwiak (60 kg).

Od poniedziałku do piątku w Hali na Skarpie trwały mistrzostwa regionu. To była rekordowa edycja, bo do zawodów zgłosiło się aż 359 zawodników i zawodniczek z 32 drużyn. Wśród tych zespołów po raz pierwszy w historii triumfowała Bytomska Akademia Boksu, która wystawiła 42 pięściarzy i pięściarki, a wywalczyli oni 31 medali.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Młodzik Dominik Szczepański (57 kg) Kadetka Wiktoria Łuczak (63 kg), Juniorka Zuzanna Krupa (48 kg), Junior Maciej Hnatów (50 kg), Juniorka Maja Krzemińska (57 kg), Junior Filip Jóźwiak (60 kg), Julia Bembenek (70 kg) w Młodzieżowcach, Juniorka Nikola Szady (75 kg).

 

Srebrni medaliści: Klaudia Kasprzyk (46 kg) Młodzik, Eliza Łuczak (48 kg) Młodzik, Anastazja Gumienna (52 kg) Młodzik, Anastazja Yarychevska (54 kg) Młodzik, Bartosz Forysiak (55 kg) Młodzieżowiec, Nikodem Szymczyk (65 kg) Junior, Julia Woldan (65 kg) Młodzieżowiec, Alicja Wyleżyk (70 kg) Młodzik, Wojciech Gierad (75 kg) Młodzik, Hanna Gut (75 kg) Kadet, Damian Stanisławski (75 kg) Młodzieżowiec, Filip Moszyk (80 kg) Kadet, Emilian Widera (80 kg) Junior, Anna Hakobyan (80 kg) Młodzik, Krystian Kujawski (85 kg) Junior, Oskar Górski (90 kg) Młodzik.

Brązowi medaliści: Adam Ficner (52 kg) Kadet, Martyna Gritner (54 kg) Młodzik, Vanessa Wowra (54 kg) Junior, Adrian Ficner (55 kg) Młodzieżowiec, Dominik Świtała (57 kg) Młodzik, Marcel Pawlica (66 kg) Młodzik, Kacper Skorka (80 kg) Młodzik.

W Mistrzostwach startowali także z Bytomskiej Akademii Boksu: Łukasz Jonda (57 kg) Młodzik, Daniel Zmorek (60 kg) Kadet, Filip Donat (65 kg) Junior, Filip Rutkowski (65 kg) Młodzieżowiec, Aleksander Pawlak (70 kg) Junior, Jakub Wodzisławski (70 kg) Junior, Adam Sichma (70 kg) Junior, Michał Roner (75 kg) Junior, Szymon Ostrowicki (75 kg) Junior, Kacper Tarczyński (+80 kg) Kadet, Jakub Nikolajczyk (+80 kg) Kadet

Kadrą opiekowali się trenerzy Sylwester Klasa, Daniel Ostrowicki, Damian Stanisławski, Marcin Ficner oraz Marian Łagocki. Turniej odbywał się pod patronatem prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza.

Organizatorem Mistrzostw Śląska byli Miasto Bytom, Śląski Związek Bokserski, Bytomska Akademia Boksu oraz Ośrodek i Sportu Rekreacji w Bytomiu.

Podobne wiadomości:

do góry