Bytomska Akademia Boksu zdominowała Mistrzostwa Śląska w boksie olimpijskim
23 Marca 2026W Hali na Skarpie Bytomska Akademia Boksu została drużynowym mistrzem Śląska. Pięściarze i pięściarki z naszego miasta zdobyli aż 31 medali, w tym 8 złotych w Mistrzostwach Śląska w boksie olimpijskim! Najlepszym młodzikiem został Dominik Szczepański (57 kg), kadetką Wiktoria Łuczak (63 kg), juniorką Maja Krzemińska (57 kg), a juniorem Filip Jóźwiak (60 kg).
Od poniedziałku do piątku w Hali na Skarpie trwały mistrzostwa regionu. To była rekordowa edycja, bo do zawodów zgłosiło się aż 359 zawodników i zawodniczek z 32 drużyn. Wśród tych zespołów po raz pierwszy w historii triumfowała Bytomska Akademia Boksu, która wystawiła 42 pięściarzy i pięściarki, a wywalczyli oni 31 medali.
Bytomska Akademia Boksu zdominowała Mistrzostwa Śląska w boksie olimpijskim cz. 1
Na najwyższym stopniu podium stanęli: Młodzik Dominik Szczepański (57 kg) Kadetka Wiktoria Łuczak (63 kg), Juniorka Zuzanna Krupa (48 kg), Junior Maciej Hnatów (50 kg), Juniorka Maja Krzemińska (57 kg), Junior Filip Jóźwiak (60 kg), Julia Bembenek (70 kg) w Młodzieżowcach, Juniorka Nikola Szady (75 kg).
Srebrni medaliści: Klaudia Kasprzyk (46 kg) Młodzik, Eliza Łuczak (48 kg) Młodzik, Anastazja Gumienna (52 kg) Młodzik, Anastazja Yarychevska (54 kg) Młodzik, Bartosz Forysiak (55 kg) Młodzieżowiec, Nikodem Szymczyk (65 kg) Junior, Julia Woldan (65 kg) Młodzieżowiec, Alicja Wyleżyk (70 kg) Młodzik, Wojciech Gierad (75 kg) Młodzik, Hanna Gut (75 kg) Kadet, Damian Stanisławski (75 kg) Młodzieżowiec, Filip Moszyk (80 kg) Kadet, Emilian Widera (80 kg) Junior, Anna Hakobyan (80 kg) Młodzik, Krystian Kujawski (85 kg) Junior, Oskar Górski (90 kg) Młodzik.
Brązowi medaliści: Adam Ficner (52 kg) Kadet, Martyna Gritner (54 kg) Młodzik, Vanessa Wowra (54 kg) Junior, Adrian Ficner (55 kg) Młodzieżowiec, Dominik Świtała (57 kg) Młodzik, Marcel Pawlica (66 kg) Młodzik, Kacper Skorka (80 kg) Młodzik.
W Mistrzostwach startowali także z Bytomskiej Akademii Boksu: Łukasz Jonda (57 kg) Młodzik, Daniel Zmorek (60 kg) Kadet, Filip Donat (65 kg) Junior, Filip Rutkowski (65 kg) Młodzieżowiec, Aleksander Pawlak (70 kg) Junior, Jakub Wodzisławski (70 kg) Junior, Adam Sichma (70 kg) Junior, Michał Roner (75 kg) Junior, Szymon Ostrowicki (75 kg) Junior, Kacper Tarczyński (+80 kg) Kadet, Jakub Nikolajczyk (+80 kg) Kadet
Kadrą opiekowali się trenerzy Sylwester Klasa, Daniel Ostrowicki, Damian Stanisławski, Marcin Ficner oraz Marian Łagocki. Turniej odbywał się pod patronatem prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza.
Organizatorem Mistrzostw Śląska byli Miasto Bytom, Śląski Związek Bokserski, Bytomska Akademia Boksu oraz Ośrodek i Sportu Rekreacji w Bytomiu.
Bytomska Akademia Boksu zdominowała Mistrzostwa Śląska w boksie olimpijskim cz. 2
Podobne wiadomości:
- Rekordowe Mistrzostwa Śląska w boksie olimpijskim w Bytomiu 2026-03-16
- Prezydent pogratulował sukcesów Bytomskiej Akademii Boksu 2025-11-14
- Rekordowy memoriał Leszka Błażyńskiego. Bytomianin najlepszym zawodnikiem 2025-10-06
- XIX Memoriał im. Leszka Błażyńskiego. Teatr Rozbark po raz kolejny areną zmagań pięściarzy 2025-10-04
- Ponad 100 pięściarzy zgłosiło się do XIX Memoriału Błażyńskiego. Początek turnieju już w sobotę, 4 października 2025-10-02
- Znowu będą walczyć w Teatrze. Przed XIX Międzynarodowym Memoriałem Leszka Błażyńskiego 2025-09-25
- Prezydent Mariusz Wołosz pogratulował bytomskim pięściarzom sukcesów 2025-06-30
- Bytomska Akademia Boksu jedną z najlepszych na Górnym Śląsku 2025-03-17
- Gratulacje od prezydenta Bytomia dla pięściarzy i trenera Bytomskiej Akademii Boksu 2024-12-18
- Widowiskowe ciosy, efektowne uniki i ostre wymiany 2024-11-30