• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Bytomscy sportowcy otrzymają stypendia

Bytomscy sportowcy otrzymają stypendia

19 Lutego 2019
82 sportowców z bytomskich klubów za szczególne osiągnięcia na arenie krajowej i międzynarodowej otrzyma stypendia, które przyznał prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz. Na stypendia sportowe przeznaczono prawie 180 tys. zł.

Kwota ta została rozdysponowana pomiędzy 82 sportowców reprezentujących bytomskie kluby lub mieszkających w naszym mieście, ale trenujących w klubach na terenie Śląska. Wśród nich są między innymi: tenisiści i tenisistki Górnika Bytom, judocy i judoczki Czarnych Bytom, piłkarze wodni WTS Polonia Bytom, hokeiści, koszykarze, tenisiści Polonii Bytom, karatecy MUKS Ippon Bytom, a także uczniowie Szkół Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu oraz innych klubów, w których trenują reprezentanci naszego miasta.

Dla wielu z nich przyznane przez prezydenta Bytomia stypendia umożliwiają między innymi pokrycie kosztów związanych z treningami i zakupem niezbędnego sprzętu do ćwiczeń. Z kolei dla miasta, które funduje stypendia od 2013 roku, jest to okazja do nagrodzenia najlepszych bytomskich sportowców, którzy wyróżniają się i osiągają sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych.

do góry