• BIP
Strona główna/Aktualności/Bytomscy łucznicy z medalami

Bytomscy łucznicy z medalami

25 Lipca 2022

W Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w łucznictwie. Zawodnicy Czarnej Strzały Bytom i LKS Tempo Stolarzowice wywalczyli medale.

W Łodzi zorganizowano LXXI Mistrzostwa Polski Juniorów w Łucznictwie. Przedstawiciele Czarnej Strzały zakończyli zawody z trzema medalami. Mistrzostwo Polski w kategorii mikstów zdobyli Natalia Michalska i Piotr Andrzejczak. 3. miejsce i tytuł II Wicemistrzyń Polski w kategorii zespołów juniorek wywalczyły Małgorzata Janicka, Natalia Michalska i Martyna Stach. 3. miejsce i tytuł II Wicemistrzyni Polski zdobyła jeszcze Natalia Michalska. W punktacji klubowej Czarna Strzała uplasowała się na 3. miejscu z wynikiem 43 punktów (punktacja w systemie sportu dzieci i młodzieży) ustępując tylko Marymontowi Warszawa i Łucznikowi Żywiec.

b

W konkurencji łuków bloczkowych w kwalifikacjach Pascal Kubik z klubu Tempo Stolarzowice zajął 3. miejsce, w pojedynkach dotarł do finału, gdzie zajął ostatecznie 2. pozycję.