• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Bytomscy karatecy zdobyli osiem medali w Mistrzostwach (..)

Bytomscy karatecy zdobyli osiem medali w Mistrzostwach Świata!

27 Listopada 2023

W Belgradzie odbyły się IX Mistrzostwa Świata Karate Fudokan. Znakomicie wypadli zawodnicy i zawodniczki MUKS Ippon Bytom, którzy wywalczyli aż osiem medal. Najlepiej spisał się Michał Sowa, który zdobył złoty medal w kumite drużynowym i trzy brązowe krążki w konkurencjach indywidualnych. Dla bytomskiego karateki, który w Serbii kilka walk rozstrzygnął w spektakularnym stylu, to dziewiąty tytuł mistrza świata w karierze! Na podium stanęły również Magdalena Różyło i Maria Wysogląd.

Zawody w Serbii toczyły się najważniejsze zawody karate WFF - czyli jednej z 5 federacji zrzeszonych w platformie WTKU - World Traditional Karate-do Union.

Michał Sowa zdobył złoto w kumite drużynowym oraz trzy brązowe medale w w konkurencjach indywidualnych - kata, kumite i fukugo. Bytomianin walczył w zespole razem z Damianem Tomasikiem i Adrianem Zwierzchowskim. Dla Sowy, który w Serbii kilka walk rozstrzygnął w spektakularnym stylu, to dziewiąty tytuł mistrza świata zdobyty w czterech różnych federacjach karate tradycyjnego.

Polska drużyna na najwyższym stopniu podium, a wśród zawodników Michał Sowa z MUKS Ippon Bytom

Magdalena Różyło wywalczyła srebro w kumite drużynowym i dwa brązowe krążki w konkurencjach indywidualnych - kata i fukugo. Maria Wysogląd została wicemistrzynią świata w konkurencji fukugo.

 

Michał Sowa i jego siostra Maria Wysogląd znowu zdobyli medale w mistrzostwach

- Bytomianie zakończyli sezon w świetny sposób. Maria po powrocie do konkurencji fuku-go zaprezentowała się bardzo dobrze i wywalczyła srebro. Michał po raz kolejny został bohaterem w kumite drużynowym, w którym w półfinałowym pojedynku z Turkmenistanem odwrócił wynik z 0:10 na 14:10 dla Polski. Magda potwierdziła, że jest aktualnie najlepszą polską zawodniczką karate wśród kadetek. Nasi zawodnicy świetnie sobie radzą w innej federacji karate tradycyjnego - zaznacza trener Janusz Sowa.

Magdalena Różyło wywalczyła srebro w kumite drużynowym i dwa brązowe krążki w konkurencjach indywidualnych - kata i fukugo.

Bardzo dobrze spisali się także młodzi zawodnicy i zawodniczki Międzynarodowego Turnieju w Kluczborku. Zdobyli aż 33 medale, rywalizując z karatekami z Polski, Litwy, Ukrainy i Czech.

Podobne wiadomości:

do góry