Bytomianka zakwalifikowała się do Mistrzostw Europy w karate
24 Stycznia 2022W sobotę, 22 stycznia w Sieradzu odbył się Turniej Kwalifikacyjny do seniorskich Mistrzostw Europy EKO (Europejskiej Organizacji Karate). Wioleta Kwaśny dwukrotnie stanęła na podium.
Zawodniczka Bytomskiego Klubu Sportowego „Karate Shinkyokushin” Wioleta Kwaśny zajęła I miejsce w konkurencji Kata Team, startując w trio razem z Rafałem Mnichem i Kamilem Kowolem z TKS Karate Tarnowskie Góry oraz uplasowała się na drugim miejscu w kategorii Kata Indywidualnego. Rezultat ten pozwolił na zakwalifikowanie się zawodniczki do Mistrzostw Europy, które zaplanowane są na 2 kwietnia w Tarnowie.

W Sieradzu startował też w kategorii kumite junior Leon Stasiak, ale w pierwszej walce odniósł kontuzję lewej ręki.
Podobne wiadomości:
- Młody Bytomianin wicemistrzem Europy w karate 2026-05-18
- Sukcesy młodych bytomskich karateków 2026-05-13
- Młody bytomski karateka wicemistrzem Polski 2026-04-16
- Karatecy rywalizowali w Szombierkach 2026-04-13
- Śląskie święto karateków - Silesia Cup 2026 coraz bliżej 2026-04-09
- Karateka Patryk Jonak drugi w Hiszpanii 2026-04-01
- Prezydent pogratulował młodym bytomskim karatekom 2026-03-09
- Sukcesy bytomskich dżudoków i karateki 2026-02-09
- Karateka Patryk Jonak wygrał Puchar Europy w Bukareszcie 2025-12-08
- Karateka Patryk Jonak znowu wygrywa 2025-11-24