• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Bytom wraca do gry! Wielkie otwarcie nowego lodowiska już (..)

Bytom wraca do gry! Wielkie otwarcie nowego lodowiska już 1 czerwca

24 Maja 2021

Najważniejsza inwestycja sportowa w Bytomiu jest już na ukończeniu. Teraz przyszedł czas na jej prezentację. Już dziś zapraszamy wszystkich bytomian oraz miłośników jazdy na łyżwach na Dni Otwarte Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów przy ul. Pułaskiego 71. Czekamy na Was od 1 do 10 czerwca.

Wielkie otwarcie nowego lodowiska już 1 czerwca - harmonogram tygodnia otwartego

- Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy dla najmłodszych bytomian wyjątkową niespodziankę. 1 czerwca otworzymy Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów, już dziś zapraszamy mieszkańców na taflę i do zwiedzania obiektu, który oddamy do użytku 3 miesiące przed planowanym terminem - mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Lodowisko

Bytomski Familijny Dzień Dziecka

Już 1 czerwca, w ramach Bytomskiego Familijnego Dnia Dziecka zapraszamy w godz. 15.00 - 18.00 do zwiedzenia lodowiska z przewodnikiem, który opowie o realizacji całej inwestycji (zwiedzanie odbywać się będzie co 30 minut). O godz. 15.00, 16.30 i 18.00 odbędą się ślizgawki połączone z nauką jazdy na łyżwach. O godz. 15.00 otwarcie Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów będziemy świętować przy okolicznościowym torcie. W godz. 15.00 - 20.00 na parkingu przed lodowiskiem zaplanowaliśmy animacje dla dzieci i smaczne jedzenie prosto ze stoisk gastronomicznych bytomskich restauratorów. W godz. 16.00 - 18.00 przed lodowiskiem odbędzie się koncert z udziałem dzieci z MDK nr 1 i MDK nr 2. O godz. 20.00 - odbędzie się ślizgawka pod gwiazdami z muzyką.

Na wszystkie wydarzenia na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów - zarówno na zwiedzanie, jak i na ślizgawki - obowiązują zapisy elektroniczne - od 29 maja link do zapisów zostanie zamieszczony na stronie www.osir.bytom.pl oraz na stronie www.bytom.pl. Odwiedzający lodowisko będą mogli skorzystać z wypożyczalni łyżew.

Dni Otwarte Lodowiska przedłużone

Dnia 2 i 4 czerwca w godz. 15.00 do 18.00 na miłośników hokeja czekają przewodnicy, którzy oprowadzą po Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów (zwiedzanie co 30 min.) w godz. 15.00, 16.30, 18.00 odbędą się ślizgawki połączone z nauką jazdy na łyżwach.

3, 5 i 6 czerwca zwiedzanie Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów odbywać się będzie w godz. 12.30 - 18.00 (zwiedzanie co 30 minut), w godz. 12.30, 15.00, 16.30, 18.00 planowane są ślizgawki i nauka jazdy na łyżwach.

Codziennie od 2 do 6 czerwca o godz. 20.00 odbywać się będą ślizgawki pod gwiazdami z muzyką.

Z powodu ogromnego zainteresowania, możliwość zwiedzania lodowiska oraz skorzystania z darmowej ślizgawki została przedłużona.

Zwiedzanie możliwe będzie do środy, 9 czerwca, co pół godziny od 15:00 do 18:00. Na łyżwach można będzie pojeździć aż do czwartku 10 czerwca. Ślizgawki będą od 16:00 do 17:00 oraz od 18:00 do 19:00. Zarówno na zwiedzanie lodowiska jak i na ślizgawki obowiązują internetowe zapisy. Na oba wydarzenia można się zapisać na platformie: https://osir.bytom.pl/system-sprzedazy-internetowej-uslug-lodowiska-im-braci-nikodemowiczow/

W sobotę, 12 czerwca odbędzie się oficjalna ceremonia otwarcia nowej hali lodowiska połączona z meczem pokazowym gwiazd - Mistrzynie Polski Kobiet kontra Mistrzowie Młodzieżowej Hokej Ligi.

Warto podkreślić, że wydarzenia w ramach Wielkiego Otwarcia Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów odbędą się z zachowaniem obostrzeń sanitarnych. Program może ulec zmianie ze względu na rozwój sytuacji epidemiologicznej. Liczba osób biorących udział w wydarzeniach w budynku lodowiska w ramach tygodnia otwartego jest ograniczona. Uczestnictwo w zwiedzaniu i ślizgawkach jest możliwe wyłącznie po dokonaniu elektronicznego zapisu.

Inwestycja warta 42 mln zł będzie oddana kwartał przed czasem

Zakończenie budowy nowej hali lodowiska przy ul. Pułaskiego w Bytomiu było planowane na 30 września 2021 roku, jednak dzięki bardzo dobrej współpracy z wykonawcą, lodowisko zostanie oddane do dyspozycji mieszkańców trzy miesiące przed planowanym terminem ukończenia inwestycji.

Bytom wraca do gry! Wielkie otwarcie nowego lodowiska już 1 czerwca (6) Bytom wraca do gry! Wielkie otwarcie nowego lodowiska już 1 czerwca (6)
6

Bytom wraca do gry! Wielkie otwarcie nowego lodowiska już 1 czerwca

Bytom wraca do gry! Wielkie otwarcie nowego lodowiska już 1 czerwca

Budowa nowej hali lodowiska przy ul. Pułaskiego 71 to jedna z najważniejszych w ostatnich latach inwestycji sportowych zrealizowanych w Bytomiu, na której skorzystają wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Nowoczesny obiekt kosztował około 42 mln zł, z czego aż 15 mln stanowi dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, jakie pozyskało nasze miasto.

Nowa hala lodowiska pomieści ponad 1400 widzów. Ma 11 szatni z węzłami sanitarnymi dla drużyn młodzieżowych (łącznie dla ponad 180 osób), a także gości, trenerów oraz pierwszej drużyny męskiej i żeńskiej. Ponadto w obiekcie znajduje się również: strefa VIP, punkt gastronomiczny, lokale administracyjne, sala konferencyjna oraz sauna, siłownia i sala gimnastyczna.

Obiekt spełnia wymogi Polskiego Związku Hokeja na Lodzie związane z transmisją meczów hokejowych dzięki usytuowaniu stanowisk kamer i komentatorów telewizyjnych oraz pomieszczeń dla spikerów i dziennikarzy prasowych.

 

Plakat

Podobne wiadomości:

do góry