• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/„Bytom warto zwiedzić” - nowy przewodnik po Bytomiu (..)

„Bytom warto zwiedzić” - nowy przewodnik po Bytomiu już w sprzedaży

8 Maja 2023

Cudze chwalicie - swego nie znacie - tak we wstępie do swojej najnowszej książki pisze Tomasz Sanecki, historyk, miłośnik Bytomia i nasz kolega z Biura Prasowego, który wydał już trzecią swoją książkę o naszym mieście. „Bytom warto zwiedzić. Historia - Zabytki - Przyroda” to przewodnik turystyczny, który ukazuje różnorodność Bytomia i sprawia, że przemierzając z przewodnikiem miasto nawet bytomianie poczują się jak prawdziwi turyści.

- Przygotowując tę książkę, chciałem pokazać nie tylko to, co w Bytomiu najpiękniejsze i najwartościowsze, ale też odkryć miejsca zapomniane, kiedyś tętniące przemysłowym życiem, dziś porośnięte zielenią przyrodnicze eklawy - mówi Tomasz Sanecki, autor książki.

Tomasz Sanecki

Znajdziemy tu więc nie tylko ciekawostki z dziejów Bytomia, ale przede wszystkim informacje o zabytkach, w tym również najcenniejszych zakątkach przyrodniczych i licznych przykładach zachowanej architektury poprzemysłowej.

Opisane zabytki, miejsca oraz wydarzenia historyczne zostały opatrzone archiwalnymi i współczesnymi fotografiami, pocztówkami oraz szkicami m.in. z bogatego Archiwum Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Podział książki według dzielnic Bytomia oraz adresy miejsc z pewnością ułatwią turystom poruszanie się po mieście.

Spotkanie autorskie już 27 maja

Podczas spotkania promocyjnego, które zaplanowane jest 27 maja o 17.00 w Pałacu w Miechowicach, autor zaprezentuje archiwalne fotografie, pocztówki i szkice oraz omówi najcenniejsze zabytki i obiekty historyczne w Bytomiu. Nie zabraknie historycznych ciekawostek, do których dotarł autor, spędzając długie godziny w archiwach.

- Mam nadzieję,  że lektura zachęci turystów do odwiedzenia Bytomia, a mieszkańców zdopinguje do wyjścia z domu i odkrywania miasta - zachęca Tomasz Sanecki.

Książka dostępna jest w Internetowej Księgarni Wydawnictwa Ridero. W kolejnych tygodniach pojawi się w kilkudziesięciu księgarniach internetowych. Będzie też do kupienia po spotkaniu autorskim w cenie 30 zł.  

Podobne wiadomości:

do góry