• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Bytom nieoczywisty 2 - ruszają letnie spacery po mieście

Bytom nieoczywisty 2 - ruszają letnie spacery po mieście

17 Lipca 2022

Jak zmieniała się zabudowa Bytomia na przełomie XIX i XX wieku i co wspólnego z kamienicą przy Wrocławskiej 6 ma duński reżyser Lars von Trier? Jaka historia zainspirowała Waltera Tuckermanna do stworzenia rzeźby Chłopca na niedźwiedziu? Gdzie mieszka rzęsorek rzeczek? Kto ciekawy, powinien ruszyć na spacer w miasto, by poznawać Bytom nieoczywisty.

Na kolejne sobotnie przedpołudnia, Biuro Promocji Bytomia przygotowało kilka propozycji spacerów po mieście. Bytom będzie można zwiedzać z grupą, po uprzednim zapisaniu się na spacer.

Po mieście oprowadzą historycy, przyrodnicy, społecznicy i miłośnicy miasta. Pierwszy spacer poprowadzi Jacek Maniecki, współtwórca Cyfrowej Biblioteki Bytomskiej Architektury, który opowie, jak zmieniała się zabudowa Bytomia na przełomie XIX i XX wieku. Z kolei Arkadiusz Makowski, pasjonat przyrody, członek Górnośląskiego Koła Ornitologicznego poprowadzi spacer „Żabie Doły. Ostoja lęgowa na pograniczu miast”. Fotografka Teresa Ebis zaprowadzi do wnętrz bytomskich kamienic, a historyk Dariusz Pietrucha oprowadzi po funkcjonalnej architekturze międzywojnia i zaprosi na Grossfeld.

Wystarczy zadzwonić do Biura Promocji Bytomia pod numer: 32 786 82 20 i podać swoje imię i nazwisko. Bieżące informacje dotyczące spacerów znajdziecie też na facebookowym profilu Miasta Bytom: Bytom nieoczywisty - spacery z przewodnikiem.

Udział w wycieczkach jest bezpłatny.

Harmonogram wycieczek

 

30 lipca, godz. 10.00 - Żabie Doły. Ostoja lęgowa na pograniczu miast - prowadzi Arkadiusz Makowski. Zapisy od 25 lipca

6 sierpnia, godz. 10.00 - Bytomskie kamienice - architektoniczne wehikuły czasu - prowadzi: Teresa Ebis. Zapisy od 1 sierpnia

20 sierpnia, godz. 10.00 - Grossfeld. Funkcjonalna architektura międzywojnia - prowadzi: Dariusz Pietrucha. Zapisy od 16 sierpnia.

grafika informacyjna

Spacery zapowiedzią kolejnego bytomskiego przewodnika

Ciekawe miejsca zwiedzić będzie można również indywidualnie. Już wkrótce do rąk bytomian trafi wydany przez Urząd Miejski w Bytomiu przewodnik „Bytom nieoczywisty 2 - przewodnik turystyczny”. Będzie to druga część wydanego w ubiegłym roku kieszonkowego spacerownika.

- W przewodniku znajdziemy proponowane trasy spacerów, odesłania do podcastów, które umożliwiają pogłębienie wiedzy o mieście oraz fotokody odsyłające do mapy, ułatwiającej poruszanie się między wybranymi punktami wycieczki - mówi Małgorzata Węgiel-Wnuk, naczelnik Wydziału Komunikacji Medialnej i Promocji.

Zapraszamy również do udziału w konkursie, w którym można wygrać najnowszy przewodnik „Bytom nieoczywisty 2". Szczegóły konkursu dostępne są w REGULAMINIE

Wydanie przewodnika „Bytom nieoczywisty 2 - przewodnik turystyczny” zostało dofinansowane ze środków Śląskiej Organizacji Turystycznej.

logotyp Śląskiej Organizacji Turystycznej

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Ogłoszenia
docx 2022-07-28 Regulamin konkursu_Bytom_nieoczywisty2
ilość pobrań: 260
Regulamin konkursu_Bytom_nieoczywisty2 17.95KB -

Podobne wiadomości:

do góry