• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Bytom na jeden dzień stał się Miastem Karate

Bytom na jeden dzień stał się Miastem Karate

26 Lutego 2023

Już po raz trzeci w naszym mieście zrealizowany został projekt z Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego - „Bytom Miastem Karate”. Organizatorzy zawodów - bytomski klub MUKS Ippon Bytom zachęceni dwiema pierwszymi edycjami ponownie zgłosili projekt, który wybrali bytomianie w głosowaniu, dzięki czemu dzisiaj 26 lutego w Hali na Skarpie mogliśmy zobaczyć pokazy i zmagania karateków w ramach Mistrzostw Województwa Śląskiego w Karate Tradycyjnym.

Już po raz trzeci w naszym mieście zrealizowany został projekt z Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego - „Bytom Miastem Karate”

- Mistrzostwa Województwa Śląskiego w Karate Tradycyjnym są szansą dla wielu młodych, ale również doświadczonych karateków na zaprezentowanie swoich umiejętności. Już po raz trzeci organizujemy tę imprezę w ramach projektu zgłoszonego do Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego - mówi Janusz Sowa, organizartor zawodów oraz prezes klubu MUKS Ippon Bytom i trener kadry narodowej juniorów Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.

Bytom na jeden dzień stał się Miastem Karate (1) Bytom na jeden dzień stał się Miastem Karate  (1)
10

Bytom na jeden dzień stał się Miastem Karate

Kihon, katai kumite. Wspaniałe pokazy i walki karateków

Podczas niedzielnych zawodów w Hali na Skarpie zobaczyliśmy nie tylko pokazy i walki w różnych konkurencjach, jak kihon w ruchu, kata, kumite, kumite kogo i jiyu kumite w ramach Mistrzostw Województwa Śląskiego w Karate Tradycyjnym, ale także odbyły się konkursy, gry i zabawy oraz walki i pokazy rycerskie.

Swoje umiejętności zaprezentowali najmłodsi adeptci karate z rocznika 2016 i młodsi, ale także doświadczenie karatecy rywalizujący w seniorskich zawodach, gdzie osiągają liczne sukcesy w kraju i poza granicami Polski.

Zobacz wyniki Mistrzostw Województwa Śląskiego w Karate Tradycyjnym w Bytomiu

Warto dodać, że w ramach dzisiejszego wydarzenia do Bytomia zaproszono specjalnego gościa - Radosława Olczyka, zdobywcę Pucharu Europy, który nie tylko poprowadził trening, ale również seminarium na temat tajników karate.

Już po raz trzeci w naszym mieście zrealizowany został projekt z Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego - „Bytom Miastem Karate” (1) Już po raz trzeci w naszym mieście zrealizowany został projekt z Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego - „Bytom Miastem Karate” (1)
8

Już po raz trzeci w naszym mieście zrealizowany został projekt z Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego - „Bytom Miastem Karate”

Organizatorem zawodów był bytomski klub MUKS Ippon, którego prezesem jest Janusz Sowa, trener kadry narodowej juniorów Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Klub jest jednym z najlepszych w Polsce, a szkolenia prowadzi nie tylko w kilku miejscach w Bytomiu, ale również w Katowicach i Tarnowskich Górach. Warto dodać, że główna siedziba klubu znajduje się w hali sportowej przy ul. Strzelców Bytomskich 131, a prezes klubu jest nie tylko trenerem kadry narodowej juniorów Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, ale także egzaminatorem krajowym Polskiego Związku Karate Tradycyjnego oraz sędzią międzynarodowym. Bytomski klub posiada także licencję Polskiego Związku Karate Tradycyjnego i jest członkiem założycielem Śląskiego Okręgowego Związku Karate Tradycyjnego z siedzibą w Bytomiu.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Sport
xlsx 2023-02-27 Wyniki Mistrzostw Województwa Śląskiego w Karate Tradycyjnym w Bytomiu
ilość pobrań: 129
Wyniki Mistrzostw Województwa Śląskiego w Karate Tradycyjnym w Bytomiu 12.73KB -

Podobne wiadomości:

do góry