Bytom mozaikowy
2 Maja 2026Lokalna Organizacja Turystyczna Miasta Gwarków we współpracy z Miastem Bytom przygotowuje się do kolejnej edycji wakacyjnych Spacerów Tematycznych po Bytomiu. Dla tych, którzy nie mogli się doczekać przygotowano specjalne wydarzenie w majówkę. W sobotę 2 maja lokalni turyści pod czujnym okiem Teresy Ebis wzięli udział w unikatowym spotkaniu fotograficznym o charakterze warsztatowym.
Bytom mozaikowy był tematem sobotniego spaceru. Uczestnicy ze swoim sprzętem foto w dwóch turach (o 10:00 i 14:00) przemierzali bytomskie ulice. Turyści podziwiali mozaiki, czyli nietuzinkowe dzieła sztuki, na które składają się odłamki barw, myśli i emocji. Obok tych współczesnych, tworzonych z sercem napotkali również te dużo starsze. Każda z nich opowiada inną historię miejsca, w którym się znalazła.
Podobne wiadomości:
- Odkryli dawne ośrodki wydobycia galeny, dolomitu i żelaza 2026-06-06
- Spacer śladami dawnych ośrodków wydobycia galeny, dolomitu i żelaza. Wciąż dostępne są bilety 2026-05-29
- W cieniu Jana III Sobieskiego 2026-05-24
- Śladami dawnych ośrodków wydobycia galeny, dolomitu i żelaza 2026-05-18
- Zielone spacery po Bytomiu 2026-05-17
- Bliżej miejskiej natury. Zielone spacery po Bytomiu 2026-05-13
- „Bytom ceramiczny” ‒ nowy przewodnik po dekorach klatek schodowych 2026-03-26
- Psy ze schroniska kolejny raz wyszły na spacer z mieszkańcami Bytomia 2026-02-07
- Sobotni spacer z psami 2026-01-24
- Grudniowy spacer z psami po Miechowicach 2025-12-06