BO Bytom: Kolorowe place zabaw już gotowe
23 Grudnia 2021Nowe zjeżdżalnie, karuzele, huśtawki - między innymi takie nowości czekają na najmłodszych na czterech bytomskich przedszkolnych podwórkach, gdzie zakończyła się realizacja projektu Modernizacji i rozbudowy istniejących placów zabaw przy przedszkolach miejskich nr: 8, 33, 42, 59.
Inwestycja, której koszt opiewa na prawie pół miliona złotych, została zrealizowana w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego.
- Bezpieczniejsze i atrakcyjniejsze, bo lepiej wyposażone strefy do zabaw na wolnym powietrzu powstały dzięki zaangażowaniu wnioskodawców i głosujących, a była to niemała społeczność, bo aż 1714 osób, które poparły tę inicjatywę w ubiegłorocznym Bytomskim Budżecie Obywatelskim - mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.
Place zabaw zostały wyposażone w certyfikowany, bezpieczny sprzęt i urządzenia rekreacyjne m.in. zjeżdżalnie, przeplotnie, domki, pociągi, huśtawki, karuzele, zgodnie z opracowanym dla każdej placówki projektem technicznym.
„Ósemka” z nowym sprzętem
Z nowych nabytków już wiosną będą korzystać m.in. maluchy z Przedszkola Miejskiego Integracyjnego nr 8 przy ul. Wrocławskiej 44. Istniejący tam plac zabaw został rozbudowany i uzupełniony m.in. o karuzelę, huśtawkę „bocianie gniazdo”, konika, zabawki na sprężynie czy zestaw do liczenia. Zamontowano także osiem ławek oraz wykonano ścieżkę sensoryczną.
Kolorowo przy ul. Łużyckiej 12b
W ramach projektu doposażony został też plac zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 59, gdzie zamontowano m.in. metalowy pociąg, karuzelę czy interaktywny tunel. Z kolei duża istniejąca już piaskownica zyskała żagiel. Nowego wyglądu nabrała też plenerowa scena, na której wiosną i latem tętni przedszkolne życie. Z myślą o małych entuzjastach sportu wykonano mini boisko z bezpieczną nawierzchnią, gdzie zmontowano bramki dostosowane do wieku użytkowników.
Więcej zabawy na podwórku przy ul. Konstytucji 1
Kolorowy plac zabaw zyskało też Przedszkole Miejskie nr 33 w Bobrku, gdzie pojawiły się m.in. nowa karuzela, pociąg, piaskownica, bujaki i huśtawki. Podobnie jak w pozostałych obiektach, także tu nie zabrakło strefy z bezpieczną nawierzchnią oraz elementów małej architektury.
Kuchnia błotna i nie tylko - ul. Nicka 12
Na rozbudowę swojego placu zabaw czekała także społeczność Przedszkola Miejskiego nr 42 w Miechowicach, gdzie stoją już zabawki na sprężynie, pociąg, domek, auto i tablica do rysowania. Dla małych fanów gotowania zup i pieczenia babek z piachu jest nawet kuchnia błotna, a dla tych, którzyna te kulinarne eksperymenty wolą popatrzyć z góry - urządzenia linowe i zjeżdżalnie.
Podobne wiadomości:
- 14 projektów do realizacji. Wyniki Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego 2024-10-21
- Boisko gotowe do gry 2024-07-25
- Plac zabaw w Parku Łagiewnickim po remoncie 2024-07-23
- BO Bytom: Otwarcie mobilnej pracowni pierwszej pomocy 2024-06-17
- BO_Bytom: boisko w Szkole Podstawowej nr 33 zmodernizowane 2024-06-10
- Bytomianie piszą i składają projekty 2024-05-08
- BO Bytom: na tropie zdrowego jedzenia 2024-04-25
- BO Bytom: Gramy dalej dla Knajfeldu – umowa z wykonawcą podpisana 2024-04-19
- BO Bytom: nowy plac zabaw w Suchej Górze otwarty 2024-04-13
- Znamy wykonawcę nowego boiska w Miechowicach 2024-03-07