• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Artyści kontra TVN24. W Bytomiu plejada gwiazd zagra w (..)

Artyści kontra TVN24. W Bytomiu plejada gwiazd zagra w charytatywnym meczu hokejowym  

31 Sierpnia 2021

W sobotę, 25 września na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich zmierzy się z drużyną TVN24. Na tafli zobaczymy m.in. Mariusza Czerkawskiego, Macieja Maleńczuka i Mariusza Kałamagę. Zagra także prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rehabilitację poszkodowanego w wypadku bytomskiego dżudoki Łukasza Wysockiego.

 

Gwiazdy na lodzie

Podczas charytatywnego meczu w Bytomiu zagrają m.in. jeden z najwybitniejszych polskich hokeistów w historii Mariusz Czerkawski, wokalista Maciej Maleńczuk, aktor Bogdan Kalus, kabareciarze Mariusz Kałamaga, Bartosz Demczuk, Adam Grzanka, Andrzej Tomanek, dziennikarze Tomasz Olbratowski i Darek Maciborek, generał Roman Polko.

- W Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich realizujemy kilka celów: wspieramy akcje charytatywne, popularyzujemy hokej i robimy show. Zaczęliśmy się już nawet uczyć jazdy figurowej na lodzie - mówi z uśmiechem aktor kabaretowy Adam Grzanka.

Mecz

Drużyna istnieje od 2003 roku i występowała już m.in. w Warszawie, Katowicach, Toruniu, a po raz pierwszy zagra w Bytomiu.  

Artyści zmierzą się z zespołem TVN24  

- Powoli przygotowujemy się do meczu. Ze względu na okres urlopowy wiele osób jednak jeszcze nie przystąpiło do treningów, ale cały czas wszystkich motywujemy, więc będziemy gotowi, aby znowu pokazać klasę -  przyznaje Jakub Wesołowski z drużyny TVN24. Ostatnie spotkanie zakończyło się wygraną drużyny TVN24.  

Bytomskie lodowisko areną sportowych zmagań

- W czerwcu otworzyliśmy lodowisko w Bytomiu i to idealnie miejsce do organizacji takiego wydarzenia. To wspaniała zabawa dla reprezentantów obu drużyn oraz dla publiczności, która pewnie stawi się w komplecie.  Dochód z meczu zostanie przeznaczony na rehabilitację dżudoki Łukasza Wysockiego, który uległ wypadkowi - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, który także wyjdzie na taflę.

- Jak ustalił organizator zagram w drużynie artystów. Mam nadzieję, że nie będę odstawał i  pomogę w zwycięstwie - dodaje prezydent, który był w przeszłości prezesem hokejowej Polonii Bytom.  

Pomagając młodemu dżudoce  

Mecz rozpocznie się w sobotę, 25 września o godz. 17. Cegiełka kosztuje 20 zł. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rehabilitację Łukasza Wysockiego, dżudoki UKS Feniks Bytom. Medalista mistrzostw Polski młodzików i juniorów w wyniku nieszczęśliwego upadku na trampolinie doznał uszkodzenia rdzenia w odcinku szyjnym.

- Solidarność w armii, wśród artystów, czy w sporcie z pewnością obowiązuje. Stąd też z chęcią chcemy pomóc naszemu towarzyszowi broni, przyjacielowi Łukaszowi, bo być może kiedyś sami takiej pomocy będziemy potrzebować - mówi generał Roman Polko, zawodnik Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich. 

Gospodarzem wydarzenia jest Miasto Bytom oraz KH Polonia Bytom, a partnerem Fundacja Petralana. Sponsorami są MMG i Paweł Kobyliński, prezes HH Poland. 

Bilet cegiełka uprawniający do wejścia na mecz kosztuje 20 złotych i jest do nabycia od dzisiaj, 6 września, w sekretariacie klubu KH Polonia Bytom, który znajduje się w Hali Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów - wejście B (VIP - po prawej stronie od wejścia głównego). Sprzedaż prowadzona jest od poniedziałku do piątku od godz. 10 do 14 oraz dodatkowo w środę od godz. 17 do 19.

Podobne wiadomości:

do góry