• język migowy
  • BIP

Odpady budowlane i rozbiórkowe

Gmina odbiera odpady budowlane i rozbiórkowe jako odpady komunalne, gdy pochodzą z prac remontowo-budowlanych przeprowadzonych samodzielnie w gospodarstwie domowym. Natomiast jeżeli remont mieszkania prowadzony jest przez firmę remontową, wówczas ta firma staje się wytwórcą odpadów i jest odpowiedzialna za zbieranie i wywóz na swój koszt.

Odpady budowlane i rozbiórkowe będą odbierane z nieruchomości zamieszkałych po pisemnym lub za pośrednictwem poczty elektronicznej zgłoszeniu zamiaru skorzystania z odbioru w Urzędzie Miejskim w Bytomiu zawierającym dane właściciela nieruchomości. Zgłoszenie w imieniu mieszkańca wysyła zarządca lub właściciel nieruchomości. Mieszkaniec może skorzystać z takiej usługi raz w roku . Odpady powinny być zbierane w trzech workach typu Big-Bag. W przypadku zgromadzenia w workach Big- Bag odpadów niezgodnie z ich przeznaczeniem mieszkaniec zobowiązany będzie do usunięcia tych odpadów na własny koszt.

Przez odpady budowlane i rozbiórkowe rozumie się odpady komunalne wytworzone na nieruchomościach zamieszkałych, pochodzące z gospodarstw domowych, a zalicza się do nich gruz ceglany, tynkarski, betonowy, ceramiczny, płyty kartonowo - gipsowe, szkło okienne, potłuczoną armaturę sanitarną, materiały izolacyjne, z wyłączeniem papy oraz innych pokryć dachowych, a także odpadów niebezpiecznych w szczególności azbestu. 

PSZOK


Odpady budowlane i rozbiórkowe pochodzące z nieruchomości zamieszkałych, mieszkańcy Bytomia, którzy złożyli w Urzędzie Miejskim deklarację i wnoszą do gminy opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi mogą bezpłatnie oddać w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowanym przy Al. Jana Pawła II 10 w godzinach pracy składowiska.

Godziny otwarcia:
poniedziałek: nieczynne
wtorek - piątek: od 11.00 do 18.00
sobota: 9.00 - 13.00
niedziela: nieczynne

Numer tel. 668 645 417 (nr tel. bezpośrednio do PSZOK)

Zgłoszenie

Zabudowa jednorodzinna

Zgłoszenie pisemnie złożone do Urzędu Miejskiego lub przesłane na adres powinno zawierać:

  • oznaczenie właściciela nieruchomości
  • adres nieruchomości, na której mają zostać dostarczone worki big-bag na odpady budowlane i rozbiórkowe
  • kontaktowy numer telefonu
Zabudowa wielorodzinna

Zgłoszenie pisemnie złożone do Urzędu Miejskiego lub przesłane na adres przez zarządcę nieruchomości powinno zawierać:

  • oznaczenie zarządcy
  • adres nieruchomości, na której mają zostać dostarczone worki big-bag na odpady budowlane i rozbiórkowe
  • kontaktowy numer telefonu do mieszkańca

 

do góry